Wpis z mikrobloga

ja #!$%@?, co za buce, to tylko upewnia mnie w przekonaniu że polskie uczelnie (kadra) to dno


@wuut:
Zasadniczo masz rację, ale przyjęło się, że kadrze naukowej okazuje się nieco szacunku ze względu na to, że ich głównym zajęciem jest bycie mądrym, co zazwyczaj średnio im wychodzi, ale cały czas to taka nasza skromna elita intelektualna.
Osobiście lubię czasem śmieszkować z tych wszystkich profesorów, kiedyś jak pojechałem na pewną politechnikę zmontować
@Errad: jak dla mnie to wszyscy jesteśmy ludźmi i jak ktoś się oburza że nie zwróciło się do niego per doktorze czy profesorze to na pewno nie spowoduje że będzie miał u mnie więcej szacunku - wręcz przeciwnie. ja sam studiuję w UK i sytuacja przedstawiona na zdjęciu OPa jest dla mnie czymś abstrakcyjnym. tutaj wszyscy, nie ważne czy studenci, czy kadra, wszyscy mówią sobie po imieniu - i nie ma
@pawmie: Ojj, nie tylko doktorzy, każdy "wykształciuch" powyżej mgr to już jaśnie Pan, który pozjadał wszystkie rozumy...
@Krisskow: Twój komentarz doczytałem po czasie i zgadzam się w 100%, a i mój pasuje idealnie do tematu...
a ja jednak na uczelni nauczylem sie na przyklad nie generalizowac


@tygry: 5 lat potrzebowałeś na to? Sorry ale wszystkie rankingi mówią jedno - nasze uczelnie ssą. Mówią to też pracodawcy oraz sami studenci którzy czują się oszukani. Studiowałem 2x na Polskich "uczelniach", spróbowałem zagranicznych i to przepaść jak między ZSRR, a USA w latach 80.
@Jade: tutaj to oczywiście kij w rzyci długi na kilometr, ale chociaż są jakieś podstawy, bo ci ludzie naprawdę mają jakieś tytuły. A co powiecie o nauczycielach np. z liceum co sobie każą per "Panie Profesorze/Pani Profesor" mówić? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Jade: podludź z kogo? Chyba z nauczycieli co zamiast oceniać wiedzę działają według skurczu własnych jaj i jajników (dotyczy też policjantów, prokuratorów, sędziów i tak dalej). Uczelnie (sądy, urzędy) upaństwowić, a wykładowców, urzędników, sędziów itd. #!$%@?ć. O!
Typowi wykladowcy na uczelniach publicznych w PL.

#!$%@? potrafia, #!$%@? ucza, kij w dupie, ego wieksze niz ich marny dorobek


@loczyn: odnosiłem się do tego, a Ty wyjezdzasz mi z rankingami
odnosiłem się do tego, a Ty wyjezdzasz mi z rankingami


@tygry: No bo taka jest prawda.
Książki z lat 60, sprzęt z lat 90. Wiedza ich gdzieś pomiędzy.
Nikt normalny, z wiedzą i dorobkiem nie będzie uczyć na polskich uczelniach, bo płacą grosze, no i sztywne ramy nauczania.
Dlatego robią tam niedojdy lizodupy z nadania starszych doktorów którym robili laskę podczas studiowania.
caly czas generalizujesz. Masz jakiś inny tryb myślenia czy juz ci tak zostało?


@tygry: Podaj argumenty przeciw mojej tezie. Dlaczego Polskie uczelnie wg. Ciebie są takie fantastyczne i warte odwiedzenia na dłużej niż tylko na dni otwarte?
@Jade: Haha, wiedziałem, że jak rocznik 1997 zacznie studiować to takie kwiatki będą na porządku dziennym. Dzieci facebooka i smartfonów, a nawet nie potrafią założyć własnej grupy na fejsie XD

Ciekawi mnie czy na przerwach w liceum wychodziliście na fajkę z babką od przyry, a na dyskotekę z panią wicedyrektor ( ͡ ͜ʖ ͡)
To chyba za wiele ze studiów nie wyniosłeś/


@fransua: Wyniosłem tyle, że szkoda na nie uczęszczać (mówię tylko o Polskich publicznych, bo prywatne to różnie, bywają te bdb)