Wpis z mikrobloga

  • 14
@mrbarry

Po co znowu to #!$%@? ruszać... Niech się lepiej wezmą za stan dróg zamiast zajmować się pierdołami. Jest dobrze, każdy się już przyzwyczaił, a jak ktoś marudzi, że więcej auto pali i żarówki się przepalają to niech sobie kupi rower albo hulajnogę.
  • Odpowiedz
@mrbarry: Powinno zostać tak jak jest. Nieraz w sytuacjach gęstego ruchu na drodze włączone światła w samochodach kierowców pomagały mi bardzo szybko odróżnić, czy dany samochód jest włączony do ruchu, czy tylko stoi zaparkowany. Ma to ogromne znaczenie w sytuacjach w których trzeba podejmować szybko decyzje.
  • Odpowiedz
Już ze dwa razy bym wymusił pierwszeństwo na jakimś januszu jadącym bez świateł, a raz poszedłbym na grubą czołówke - droga powiatowa przez las, pełne słońce, przebija się przez drzewa, zabieram się do wyprzedzania busa, jestem już w połowie i z naprzeciwka coś mnie nagle oślepia, zielono-srebrny golf 3(zielona buda i srebrny zderzak z przodu), jadący bez świateł zaczął #!$%@?ć długimi, tak się skamuflował, że jakby nie walnął długimi to zauwazyłbym go
  • Odpowiedz
@mrbarry: światła nic nie szkodzą - przynajmniej mi. Czasem jest tak, że nie wiadomo czy auto stoi gdzieś czy jedzie, a zapalone światła rozwiązują problem i wiadomo wszystko.
Do tego potem można zapomnieć, że od 19-07:00 trzeba miec włączone światła i będą lecieć mandaty.

Jest #!$%@? dobrze, po co zmieniać?
  • Odpowiedz
@mrbarry: byłem na węgrzech to tam większość kierowców jeździ bez świateł strasznie głupio to wygląda jakby auto stało a jednak się poruszało, nie mogłem się przyzwyczaić
  • Odpowiedz
  • 15
@marek22 to sobie tam siedź i się nie wypowiadaj jak tu na codzień nie jeździsz.

Obowiązek jazdy że światłami to chyba najlepszy pomysł jaki mogli wprowadzić. Tylko debil będzie twierdził inaczej. Myślę że ten przepis uratował życie bardzo wielu osobom. A gadanie o droższym serwisie czy podwyższeniu spalania to już w ogóle XD Wstydziłbym się coś takiego w towarzystwie powiedzieć. Ile tych kosztów serwisowych? Żarówka na rok? XD ile tego paliwa? Za
  • Odpowiedz
Może i jestem w mniejszości ale moim zdaniem obowiązek jazdy na światłach w ciągu dnia jest dobrym rozwiązaniem. Dla mnie osobiście takie auto jest lepiej widoczne w każdych warunkach pogodowych, a poza tym podświadomie bardziej zwracam uwagę na samochody, które mają włączone światła.
  • Odpowiedz
Obowiązek powinien zostać bezwzględnie. Sam mam niedaleko domu ulicę, gdzie zawsze stoi sznur zaparkowanych samochodów długi na kilkadziesiąt egzemplarzy. I teraz jest taka sytuacja, że jadącego samochodu nie da się dostrzec, jeśli nie ma włączonych świateł (z reguły jest to kobieta).Dodatkowo w miejscu przejścia dla pieszych jakiś geniusz zrobił pas zieleni z żywopłotem który wymaga wręcz wejścia na jezdnię, by cokolwiek zobaczyć.

Dla mnie logiczna jest sytuacja, że jeśli samochód ma włączone
  • Odpowiedz
@mrbarry: Przecież na tym portalu połowa użytkowników nie ma prawa jazdy a Ty pytasz o takie rzeczy xD Każdy kto kiedykolwiek jeździł samochodem doceni obowiązek jeżdżenia ze światłami w ciągu dnia.
  • Odpowiedz
@mrbarry: Powinno zostać. Światła w aucie poprawiają widoczność, poza tym ułatwiają oszacowanie prędkości z jaką porusza się samochód. IMO wprowadzenie nakazu jazdy na światłach to jedna z niewielu dobrych zmian ostatnich lat w przepisach ruchu drogowego.
  • Odpowiedz
@mrbarry: ten przepis jest bardzo dobry. Tylko ludsie bez wyobrazni lub bez prawka uwazaja ze powinno nie byc obowiazku. To nic nikomu nie szkodzi a sa same plusy. Jak slysze te argumenty o zwiekszonych kosztach eksploatacji cebulakow, to sie noz w kieszeni otwiera. Auts sa lepiej widoczne, nawet latem, np w zacienionych drogach, jak jest szaro itp. Pomijajac juz fakt, ze dla pieszych to tez jest bezpieczniejsze rozwiazanie. Argumenty z cyklu
  • Odpowiedz
@marek22: widocznie nie miałeś nigdy takiej sytuacji, albo masz za małą wyobraźnię. Z perspektywy osoby pieszej (zielone koło) samochód czerwony jadący bez świateł zlewa się z samochodami stojącymi na poboczu. Dla osoby starszej lub słabowidzące jest to wręcz niemożliwe by go dostrzec z takiej perspektywy.

Światła do jazdy dziennej to ostrzeżenie o tym, że nadjeżdżamy i taki obowiązek powinien zostać.
dGustator - @marek22: widocznie nie miałeś nigdy takiej sytuacji, albo masz za małą w...

źródło: comment_1eM4fk30Fw1mcjaI5buQl2LvHyOfSCgD.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz