Wpis z mikrobloga

@mrbarry: Nie wiem co za ameby głosowały za tym, żeby znieść obowiązek jazdy ze światłami. Chyba Ci Janusze, którzy montują chińskie ledy albo osoby, które nigdy nie miały prawa jazdy.
  • Odpowiedz
@angela09: A no tak, tylko twoja racja jest najtwojsza.
Sorry, ale identyfikować jadący pojazd po tym czy ma zapalone światła mijania to mega głupota.
  • Odpowiedz
@Drail: po prostu samochody i nie opieram swojej decyzji czy samochód jest w ruchu na podstawie świateł. I w przeciwieństwie do większości osób tu miałem okazję jeździsz parę lat że starymi przepisami
  • Odpowiedz
@lasic01: No super ze miałeś okazje jezdzic ze starymi przepisami. Po prostu mi ręce opadają jak słyszę ze hurr durr jak nie widzisz samochodu bez świateł to oddaj prawo jazdy
  • Odpowiedz
w terenie zabudowanym powinno go nie być, poza powinien zostać.


@grzemach: ale takie rozwiązanie ciężko będzie respektować z prostego powodu jadąc na trasie masz co kilka kilometrów teren zabudowany (mniejsze wioski, gminy itd). Chyba, że masz na myśli tylko duże miasta.
  • Odpowiedz
@mrbarry: IMO powinien zostać obowiązek jazdy na światłach. Są sytuacje w których nawet w dzień światła poprawiają widoczność, a że komuś szkoda parę złotych więcej na żarówki lub paliwo, to chyba go nie stać na auto, bo w skali kilkunastu tysięcy kilometrów, to znika we wszystkich kosztach auta.
  • Odpowiedz
@kalboy92: Ludzie przyzwyczaili się do świateł w dzień i to prawda. Podświadomie nauczyli się, że jeżeli pojazd się "nie świeci" to się nie porusza, więc poświęcają mniej uwagi pojazdom nieoświetlonym, pieszym i rowerzystom. Przed wykonaniem manewru wyprzedzania nie analizują dokładnie sytuacji na drodze tylko pobieżnie spoglądają czy nie nadjeżdża oświetlony pojazd.
  • Odpowiedz
@D1_MIRAS: jezdzilem po niemczech i nigdy nie miałem takiego wyrażenia że jak samochód miał wylaczone światła to znaczy że nie jedzie. Powaznie jak ktokolwiek ma problemy z zobaczeniem jadacego samochodu w sloneczny dzien to powinnismy zaczac od bardziej restrykcyjnych badan okulistycznych dla kierowcow.
  • Odpowiedz
gdzie wy będziecie mieć mniej spalonego paliwa na wyłączonych światłach jak alternator tak czy inaczej będzie pracował XDDD
  • Odpowiedz
@mrbarry: jak przechodzę przez drogę to zdecydowanie lepiej widoczne są samochody z włączonymi światłami. Słońce u nas świeci przez mniejszą ilość czasu w roku, a ciemne samochody w czasie pochmurnej pogody są słabo widoczne na ciemnym asfalcie.
  • Odpowiedz
@mrbarry: ale nie będzie obowiązku wyłączania świateł w terenie zabudowanym. Jedziesz dalej - włączasz i jedziesz. W mieście światła są bezsensu bo więcej stoisz w korku niż jedziesz.
  • Odpowiedz
@mrbarry: Jestem za, pod warunkiem, że tylne światła też będą się świecić. Nie wiem co za debil wprowadził przepisy mówiące tylko o przednich światłach do jazdy dziennej.
  • Odpowiedz
@mrbarry: na moje mogliby dać możliwość jeżdżenia na przeciwmgielnych. Wiem ze sa niżej od mijania ale zawsze jest to źródło światła. Na pewno mocniejsze niż 98% DRL'ow w Allegro. A skończyło by sie płakanie o wypalone odbłyśnik w lampach ksenonowych i zmatowiałych kloszach w halogenach.
  • Odpowiedz