Wpis z mikrobloga

Piję kawę.
Dzwoni telefon. Dwie minuty melodyjki... z jakiegoś powodu się nie rozłączam.
I wreszcie jest. Pani Marta Jakaśtam z Kaczmarski inkaso.
- Mam dla pana informacje proszę o NIP i adres w celu weryfikacji
- Jaką informacje pani dla mnie ma?
- Proszę o NIP i adres w celu weryfikacji.
- Ale co pani chce zweryfikować.
- Firmę
- Ale jak? Publicznie dostępnymi danymi?
- Proszę o NIP i adres w celu weryfikacji.
- Proszę pani te dane może mieć każdy bo one są w rejestrze przedsiębiorców
- Proszę o NIP i adres w celu weryfikacji.
Poddaje się. Ale tylko częściowo.
Podaję NIP i adres z błędnym kodem pocztowym.
Ufff to nie bot. Z botem by nie przeszło a tu przeszło. "Odsł#!$%@?ę" wiadomość.
Ma pan zadłużenie wobec naszego klienta P4 Na kwotę 24zł 30gr.
-Mhm za co?
- Nie mam takich informacji
- Czyli nie wie pani nawet za jaką usługę niby jestem winien 25 zł? No nieco bez sensu nie uważa pani?
- Oczekuję że dokona pan płatności w ciągu 2 dni.
- Ale za co? Jakiej płatności?
- Spłaty zadłużenia. Przekazałam informację miłego dnia.
Na litość Latającego Potwora!
Jak można weryfikować czyjąś tożsamość przy pomocy publicznie dostępnych danych?
Gdzie ja żyję?

#truestory #windykacja #play #security #fail i mam nadzieję że uda się nakręcić #afera bo poszedł mail do #giodo
  • 151
Ale wyobraźmy sobie że nie jestem winny 24 zł tylko 240 000 zł.

Telefon jest firmowy. I sobie leży. Może go podnieść pani Zosia sekretarka i po podaniu znanych jej danych uzyskać informacje że firma ma zadłużenie.

A ta informacja nie powinna być dla niej dostępna.

Dlatego stosuje się weryfikacje. Ale weryfikacja musi się opierać na sekrecie czyli czymś o czym wiem tylko ja. NIP i adres firmy sekretem nie jest.


@
1. Zakazane jest używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, chyba że abonent lub użytkownik końcowy uprzednio wyraził na to zgodę.


@HoneyBadger: co to znaczy tak po polsku? Że nie mogą losować czy, że nie mogą zadzwonić z melodyjką?
@Palwed: jak pracowałem w Towarzystwie Ubezpieczeniowym jako konsultant to tez kazali nas pytać o pesel, z tym że jak klient mial z tym problem to wtedy chyba 4 ost cyfry.

@wbielak: no niestety tak jest, też musiałem prosic o nip inaczej w razie kontroli jada po wynagrodzeniu
@wbielak: @ziele1985: do mnie tez dzwonia ze w danym miescie jest spotkanie tu i tu i chca wyslac zaproszenie. zawsze podawalem falszywe dane ale oni i tak dzwonili dzien przed spotkaniem czy zaproszenie dotarlo to potwierdzalem ze tak. oczywiscie na spotkania zadne sie nie wybieralem ale oni dalej do mnie dzwonia to ostatnio podalem adres zakladu karnego. nastepny bedzie komisariatu albo urzedu miasta.
Jak można weryfikować czyjąś tożsamość przy pomocy publicznie dostępnych danych?

Gdzie ja żyję?


@wbielak: Zadzwoniła na Twój numer, więc tylko potrzebowała się upewnić czy jakimś cudem nie odebrał ktoś inny. Takie przepisy