Wpis z mikrobloga

Piję kawę.
Dzwoni telefon. Dwie minuty melodyjki... z jakiegoś powodu się nie rozłączam.
I wreszcie jest. Pani Marta Jakaśtam z Kaczmarski inkaso.
- Mam dla pana informacje proszę o NIP i adres w celu weryfikacji
- Jaką informacje pani dla mnie ma?
- Proszę o NIP i adres w celu weryfikacji.
- Ale co pani chce zweryfikować.
- Firmę
- Ale jak? Publicznie dostępnymi danymi?
- Proszę o NIP i adres w celu weryfikacji.
- Proszę pani te dane może mieć każdy bo one są w rejestrze przedsiębiorców
- Proszę o NIP i adres w celu weryfikacji.
Poddaje się. Ale tylko częściowo.
Podaję NIP i adres z błędnym kodem pocztowym.
Ufff to nie bot. Z botem by nie przeszło a tu przeszło. "Odsł#!$%@?ę" wiadomość.
Ma pan zadłużenie wobec naszego klienta P4 Na kwotę 24zł 30gr.
-Mhm za co?
- Nie mam takich informacji
- Czyli nie wie pani nawet za jaką usługę niby jestem winien 25 zł? No nieco bez sensu nie uważa pani?
- Oczekuję że dokona pan płatności w ciągu 2 dni.
- Ale za co? Jakiej płatności?
- Spłaty zadłużenia. Przekazałam informację miłego dnia.
Na litość Latającego Potwora!
Jak można weryfikować czyjąś tożsamość przy pomocy publicznie dostępnych danych?
Gdzie ja żyję?

#truestory #windykacja #play #security #fail i mam nadzieję że uda się nakręcić #afera bo poszedł mail do #giodo
  • 151
miałem tak z UPC, pani z windykacji nie chiały mi powiedzieć OCB i tylko SMSem wysłały dane do wpłaty, zapłaciłem, bo znalazłem w internecie, że to nie fejk ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@wbielak: tez mialem przygody z firmami windykacyjnymi. Nie mialem zadnych dlugow a nekali olalem sprawe za rada z internetu i mam spokoj. Najgorzej jak zaplacisz albo wdasz sie w jakas dyskusje wtedy beda nekac caly czas. Wtedy trzeba zmienic numer albo na policje.
Krajowy Rejestr Długów to prywatna firma nie mająca nic wspólnego z urzędami. Nie działa on po to, aby rejestrować dłużników, tylko aby zarabiać kasę


@fazimodo: A gdzie ja napisałem, że Krajowy Rejestr Długów to urząd???
Podałem ich nazwę "KRD itp." jako PRZYKŁAD dla OP-a, żeby zrozumiał, że niepotrzebnie rozkręca gównoburzę w GIODO i na wykopie, bo każdy ma prawo sprawdzić sobie, podając jego NIP, jaki jest stan zadłużenia jego firmy (szczególnie
@wbielak: do nie kiedyś wysyłali nagminnie smsy z intrum justitica, że jestem dłużnikiem i mam oddawać pinindze. Zadzwoniłam i pytam za co i czemu, pani zaczęła drzeć na mnie ryja, że mam wysłać im 2000 pln długu. Jak juz skończyła krzyczeć to powiedziała, że zadłużenie u Orange, przy czym nigdy ani ja ani nikt z mojej rodziny nie miał nigdy nic z Orange wspólnego, olalam sprawę i jakoś żyje. Ale czytałam
@47xy21:
Stwierdziłem tylko, że do KRD można wpisać każdego nawet takiego co nie ma rzeczywistych długów więc patrzenie czy ktoś jest dłużnikiem wg KRD jest nic nie warte, bo nie jest to państwowa instytucja i nie obchodzą ich rzeczywiste wyroki sądowe. I za widnienie w takim rejestrze to dobrze, że rozkręca się gównoburze w GIODO, bo jest to szkalowanie imienia/firmy jeżeli nie ma wyroku sądu.
@wbielak: jakieś 2 dni temu identyczny telefon otrzymała moja babcia, typiarka tak samo chciała od niej adres zamieszkania i chyba nip bez uzasadnienia dlaczego i poco, babcia przezorna na szczęście się rozłączyła ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Stwierdziłem tylko, że do KRD można wpisać każdego


@fazimodo: Nie, nie tylko - dodatkowo zasugerowałeś, że napisałem, że to jest państwowa instytucja, a to nieprawda.

I za widnienie w takim rejestrze to dobrze, że rozkręca się gównoburze w GIODO, bo jest to szkalowanie


Ale on ma pretensje nie za szkalowanie, bo przyznał się do długu, tylko do tego, że ktoś obcy może sprawdzić jaki ma dług podając jego publiczne dane.
Co nie zmienia faktu, że instytucja "automatycznego" uznania doręczenia za skuteczne jest chora.

@enron: Nie jest chora. Gdyby nie istniała "fikcja doręczenia" to nikt by nie odbierał korespondencji sądowej, a nakazy nie mogły by się uprawomocnić. Obecnie sądy weryfikują w bazach PESEL czy adres wskazany przez powoda zgadza się z meldunkowym (jeżeli nie doręczono korespondencji na wskazany przez powoda).


@Palwed: JEST chora. Tak samo jak e-sąd, który służy do hurtowego