Wpis z mikrobloga

Czego mężczyźni oczekują od kobiet w związku? Chodzi o etap, gdy mieszkają ze sobą, planują ślub bądź dzieci. Nie pytam o takie podstawy jak seks, obiad, posprzątane. Chodzi raczej o to, co to znaczy dla niebieskich "partnerka"? Jakie cechy posiada? Jak się zachowuje, jak rozmawia? Czym jest ta cała "dojrzałość"? Z jakimi problemami powinna umieć sobie radzić? Jakie mieć umiejętności, talenty, wiedzę, zainteresowania?

#logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #p0lka #seks #zwiazki #pytanie
  • 86
@AlienFromWenus: seks, obiad i posprzątane nie są najważniejsze w życiu. Tak jak pytanie co jest ważne randomowych ludzi. Słuchaj drugiej połówki. Tak, żeby nie czuła się wykorzystywana, lub ograniczania. Słuchaj, czego pragnie.
@AlienFromWenus: Zależy jakiej jakości jest to facet: większość jest niestety typem księcia, przy którym trzeva robić wszystko, bo ofiara nie jest w stanie włączyć pralki i odkurzacza. Dojrzały facet oczekuje raczej po prostu wparcia w sensie duchowym, dodania mu „skrzydeł” i możliwości budowania wspólnej przyszłości. To samo tyczy się raczej kobiet. Dojrzały facet nie wymaga również od kobiety usługiwania mu, takiego to należy od razu odciąć z naszego życia.
Dojrzały facet oczekuje raczej po prostu wparcia w sensie duchowym, dodania mu „skrzydeł” i możliwości budowania wspólnej przyszłości.


@Mamaboss: to prawda

Dojrzały facet nie wymaga również od kobiety usługiwania mu, takiego to należy od razu odciąć z naszego życia.


@Mamaboss: a to tez
@AlienFromWenus: ja jeszcze do listy ambitność dopisuję, bo nie mógłbym być np. z kasjerką z żabki, tym bardziej nie miałbym o czym z nią rozmawiać, a dodatkowo nie da się z taką osobą planować przyszłości, bo nie stać ją nawet na utrzymanie.
@rol-ex: czy ta odpowiedź daje odpowiedź na moje pytanie? Nie, za to jest zupełnie niepotrzebnym wylewem twoich myśli, o które nie prosiłam. Ludzie, nauczucie się czytać ze zrozumieniem i jak już macie pisać coś nie na temat, to lepiej nie piszcie w ogóle xD
@AlienFromWenus
wierność
support
wspólne podejmowanie decyzji
obranie wspólnej drogi i realizowanie jej
powstrzymanie się z shit testami
świadomość że każde z nas jest człowiekiem i życie nie jest zawsze idealne

partnerka to osoba która daje tyle samo co ja i stara się wspólnie toczyć ten wózek życia do przodu każde z nas w zakresie w jakim jest w stanie

talenty, wiedza, zainteresowania to indywidualna kwestia

ale podam kilka przykładów u mnie z
@AlienFromWenus: Jak dla mnie dojrzały facet to po prostu jednostka, która jest w stanie funkcjonować samodzielnie w społeczeństwie, nie wdając się w szczegóły to chodzi mi np. ogarnięcie domu czy ugotowanie bez pomocy kobiety, samodzielne utrzymanie się bez pomocy rodziców czy rodziny oraz traktowanie kobiety jako po prostu drugiego człowieka na równym sobie poziomie, a nie jako podnóżka pod nogi. Jak dla mnie związki są czymś, co mają nam ułatwiać życie