Wpis z mikrobloga

@Shmit:

kto się trzęsie człowieku?

ponownie ty =]

Zawsze próbujecie się dowartościować np. tym ze macie kartę pamięci czy inne coś czego ktoś kto używa Apple nie potrzebuje.

tez nie mam karty, też nie potrzebuję, i? Za to mam np coś z czego korzysta prawie każdy posiadacz smartfona czyli aparat - lepszy, robiący lepsze zdjęcia wg wszelkich testów stron zajmujących się fotografią, na dużo lepszych podzespołach i z lepszym oprogramowaniem. I
Co ma do tego rozmiar kamery.. przecież to ma się nijak do jakości zdjęć.


@r5678: a ja coś pisałem o rozmiarze kamery? chodzi o jasność obiektywu, optyczna stabilizacja, zajebiste oprogramowanie przetwarzające, prędkość robienia zdjęć i czasem o ten prosty patent z włączaniem aparatu w pół sekundy co byś nie robił właśnie z telefonem.

a, no i ten, profesjonalny tryb, dzięki czemu można sterować np czasem migawki, co w połączeniu z najmniejszym
@Jarott a co to ma za znaczenie, większość osób kupuje iPhona z przyzwyczajenia, po drugie to naprawdę świetny telefon a cenowo wypada tak samo jak flagowy szajsung czy Sony więc nie wiem o co ten cały raban na wykopie. Ja od lat używam Nexusów na przemian z iPhonami bo je lubię i tyle, oba telefony mają swoje zalety i wady. A cena różna no bo taka jest polityka producenta, tak samo jest
@Jarott: jeszcze nie widziałem, żeby ktoś kto ma iphona wrzucał coś odnośnie androida


Bo może im głupio wrzucać teksty w stylu "lol beka z nadsystemu, patrzcie Android ma to i to i to a iPhone nie ma lol xd"? Gdyby mieli co wrzucać to może by to robili, ale widocznie nie mają. Druga opcja jest taka, że moze większość z nich nie ma pojęcia o możliwościach konkurencji, bo się tym zwyczajnie
@fervi: ja napisałem że uważam się za elitę?! Nieźle:D generalnie mam w dupie co kto używa do dzwonienia albo przeglądania mirko. Dla mnie wygodny jest iphone a dla Ciebie coś innego i co w związku z tym?
@Jarott: i właśnie dlatego ze jest taki słaby to pobił najnowszego samsunga w testach. Każdy kupuje co chce tylko takie przychlasty jak Ty i Tobie podobni oceniają innych i porównują co noszą w kieszeni i próbują się dowartościować ze maja więcej megapikseli za mniej. Podsumowując kup sobie telefon jaki chcesz i może być najlepszy na świecie a ode mnie się odpimpaj bo nie mam ochoty na rozmowę z kimś takim. Jak
@Rupertciak: z ciekawostek to ostatnio bawie sie SailfishOS i właśnie wyeliminowano w nim javową część Androida (jest jako opcja aliendalvik), a resztę (bionic+baseband/drivery/itp - bsp producenta chipu) opakowano w libhybris.
Intefejs w c++/qt, pod spodem znajomy linuks (mer m.in: connman, systemd, pulseaudio, wayland).
I moze to subiektywne odczucie ale dziala 'żwawiej' mimo słabego hardware (4x1.2GHz cortex-a7+2gb ramu), czuć za to lagi przy wczytywaniu z wolnego flasha.
Taka dygresja. :P
@jestem_w_szoku: ale jaki to ma zwiazek z , iOS kontra android? Twój system nie jest sprzedawany na rynku konsumenckim a nie każdy ma ochotę bawić się w romy. Moje urządzenie ma działać, nie jestem specjalista it wiec nie żyje z zabaw z elektronika. iOS działa, android tez ale dużo gorzej co wynika z konstrukcji systemu.
@Jarott: próbowałem vr na note 4, bawiłem się ładowaniem bezprzewodowym i nie omieszkałem pobawić się też samsungami edge.

To są tak bezużyteczne bajery, że szkoda słów.

Śmieszna namiastka vr, ładowanie trwające 3 h (a co z argumentem o szybkim ładowaniu? Zdecydujcie się. XD). A zakrzywiony ekran wygląda ładnie - jedyny jego plus bo nic nowego nie wnosi.
@martwy_kotek: java nie była stworzona do backendu... to się pojawiło potem.

Ale tak to wybranie javy na język na którym opiera się spora część systemu to słaby pomysł, java potrafi być szybka, ale jednocześnie potrafi ostro pozjadać zasoby, co na telefon jest słabym rozwiązaniem ;/ No i do tego siedzą na jakimś przekładańcu javy 6 z 7 i elementami 8...
No ale niczego ciekawszego niestety nie ma.
Znowu te spory co lepsze. Każdy lubi coś innego. Osobiście wole iPhone niż jakiegokolwiek innego smartphone na androidzie. Tak muszę używać androida bo mam służbowe telefony. Stara G3 i stary compact z3 - nie lubię z nich korzystać. Obydwa działają strasznie po zainstalowaniu kilku apek dlatego wole używać swojego. Jeżeli ktoś lubi androida to spoko nic mi do tego. Akurat nowy iPhone jest porażką ze względu na brak jacka i pytanie jak
A ja się cieszę że kicz iPhone 5S można kupić za 1300 zł. Jak mi padnie LG G2 Mini to biorę ten jedynie prawilny telefon który nie sprawia problemów wtedy gdy jest najbardziej potrzebny.
@josedra52:

Śmieszna namiastka vr,


tym nie miałem okazji się bawić to się nie wypowiem.

ładowanie trwające 3 h (a co z argumentem o szybkim ładowaniu? Zdecydujcie się. XD).


no no mi od 5% do 70% ładuje w 20 minut, do pełnej (na oryginalnej ładowarce) 1 godzina 15 minut. Więc nie wiem skąd znalazłeś 3 godziny.

A zakrzywiony ekran wygląda ładnie - jedyny jego plus bo nic nowego nie wnosi.


trudno się
@M4ks: > optymalizacji xD no tak, android lepszy bo daje czas sie zastanowić czy na pewno ta aplikacje chciałeś odpalić i co chcesz pisać zanim sie klawiatura załaduje. Bawiłem sie dokładnie tym telefonem po premierze, beka jak zawsze xD

Na necie często czytam, ze Android to juz nie to co kiedys i gdzies od wersji 5 działa bardzo dobrze, nie zamula i jest stabilny, dlatego np.za niemulącym windows phone nic nie
no tak, bo najwięcej o iphonie wiedzą osoby które nigdy go nie używały :D. Jak ktoś ma iOS to nie wie jakie ma problemy :D


@martwy_kotek: Pomijając (co Tobie również polecam) głupoty które jak zawsze wypisuje @ButtHurtAlert najpeirw robiący gównoburze, potem rzucający "NIE MASZ ARGUMENTÓW" a następnie przestający rozmawiać, to sam do momentu w którym byłem zmuszony korzystać z iphone'a zamiast samsunga byłem przekonany, że są to telefony na podobnym poziomie.