Wpis z mikrobloga

@fervi: ja napisałem że uważam się za elitę?! Nieźle:D generalnie mam w dupie co kto używa do dzwonienia albo przeglądania mirko. Dla mnie wygodny jest iphone a dla Ciebie coś innego i co w związku z tym?
  • Odpowiedz
@Jarott: i właśnie dlatego ze jest taki słaby to pobił najnowszego samsunga w testach. Każdy kupuje co chce tylko takie przychlasty jak Ty i Tobie podobni oceniają innych i porównują co noszą w kieszeni i próbują się dowartościować ze maja więcej megapikseli za mniej. Podsumowując kup sobie telefon jaki chcesz i może być najlepszy na świecie a ode mnie się odpimpaj bo nie mam ochoty na rozmowę z kimś takim.
  • Odpowiedz
@Rupertciak: z ciekawostek to ostatnio bawie sie SailfishOS i właśnie wyeliminowano w nim javową część Androida (jest jako opcja aliendalvik), a resztę (bionic+baseband/drivery/itp - bsp producenta chipu) opakowano w libhybris.
Intefejs w c++/qt, pod spodem znajomy linuks (mer m.in: connman, systemd, pulseaudio, wayland).
I moze to subiektywne odczucie ale dziala 'żwawiej' mimo słabego hardware (4x1.2GHz cortex-a7+2gb ramu), czuć za to lagi przy wczytywaniu z wolnego flasha.
Taka dygresja. :P
  • Odpowiedz
@jestem_w_szoku: ale jaki to ma zwiazek z , iOS kontra android? Twój system nie jest sprzedawany na rynku konsumenckim a nie każdy ma ochotę bawić się w romy. Moje urządzenie ma działać, nie jestem specjalista it wiec nie żyje z zabaw z elektronika. iOS działa, android tez ale dużo gorzej co wynika z konstrukcji systemu.
  • Odpowiedz
@Jarott: próbowałem vr na note 4, bawiłem się ładowaniem bezprzewodowym i nie omieszkałem pobawić się też samsungami edge.

To są tak bezużyteczne bajery, że szkoda słów.

Śmieszna namiastka vr, ładowanie trwające 3 h (a co z argumentem o szybkim ładowaniu? Zdecydujcie się. XD). A zakrzywiony ekran wygląda ładnie - jedyny jego plus bo nic nowego nie wnosi.
  • Odpowiedz
@martwy_kotek: java nie była stworzona do backendu... to się pojawiło potem.

Ale tak to wybranie javy na język na którym opiera się spora część systemu to słaby pomysł, java potrafi być szybka, ale jednocześnie potrafi ostro pozjadać zasoby, co na telefon jest słabym rozwiązaniem ;/ No i do tego siedzą na jakimś przekładańcu javy 6 z 7 i elementami 8...
No ale niczego ciekawszego niestety nie ma.
  • Odpowiedz
Znowu te spory co lepsze. Każdy lubi coś innego. Osobiście wole iPhone niż jakiegokolwiek innego smartphone na androidzie. Tak muszę używać androida bo mam służbowe telefony. Stara G3 i stary compact z3 - nie lubię z nich korzystać. Obydwa działają strasznie po zainstalowaniu kilku apek dlatego wole używać swojego. Jeżeli ktoś lubi androida to spoko nic mi do tego. Akurat nowy iPhone jest porażką ze względu na brak jacka i pytanie jak
  • Odpowiedz
A ja się cieszę że kicz iPhone 5S można kupić za 1300 zł. Jak mi padnie LG G2 Mini to biorę ten jedynie prawilny telefon który nie sprawia problemów wtedy gdy jest najbardziej potrzebny.
  • Odpowiedz
@M4ks: > optymalizacji xD no tak, android lepszy bo daje czas sie zastanowić czy na pewno ta aplikacje chciałeś odpalić i co chcesz pisać zanim sie klawiatura załaduje. Bawiłem sie dokładnie tym telefonem po premierze, beka jak zawsze xD

Na necie często czytam, ze Android to juz nie to co kiedys i gdzies od wersji 5 działa bardzo dobrze, nie zamula i jest stabilny, dlatego np.za niemulącym windows phone nic
  • Odpowiedz