Wpis z mikrobloga

@Jofrik: Zdarzało mi się przeglądać, nawet zalogować; ale raczej nie ... Chociaż patrząc na burdel jaki tu się dzieje, chyba czas zacząć
  • Odpowiedz
@Radeg90: Chociażby po to, że wykop jest na muszce lewaków i jak coś napiszesz sprzecznego z ich ideologią (np. jak nie lubisz "imigrantów") to potrafią pozew przeciwko tobie założyć
  • Odpowiedz
@Radeg90: Oczywiście nie wnikam czy jest to słuszne czy nie, ale napiszesz post na stronie ze śmiesznymi obrazkami, potem twoje dane osobowe latają po necie i musisz skarżyć lewaków o złamanie prawa, które mają w dupie
  • Odpowiedz
Zdarzało mi się przeglądać, nawet zalogować; ale raczej nie ... Chociaż patrząc na burdel jaki tu się dzieje, chyba czas zacząć


@fervi: No okej, ale nie logowałeś się na kontro z klarnetu przez oniona? Bo jeśli tak to jedynym "+" przeglądania wtedy wypoku przez tor'a był zmniejszony transfer.
  • Odpowiedz
@interface: A do czego został stworzony? Cycat z projectu:

Tor is free software and an open network that helps you defend against traffic analysis, a form of network surveillance that threatens personal freedom and privacy, confidential business activities and relationships, and state security.


Nikt nie pisze, że sam tor gwarantuje anonimowość, ale jest narzędziem, które jest przydatne w jej zachowaniu.
  • Odpowiedz
@fervi: Po co mi serwer pośredniczący, mogę użyć nawet całego łańcucha proxy, no i? Jeśli logujesz się raz z tor'a a raz bez żadnych pośredników i tuneli (vpn) to nic nie zyskasz, bo w razie inby właściciel konta, którego udało się ustalić będzie miał w pierwszej kolejności wizytę. Nie mówię o korzystaniu z konta tylko i wyłącznie przez "bezpieczne" tunelowanie.
  • Odpowiedz
@przepelnieniebuforu: ja mówię o wykopie, ogólnie jak chcesz się zalogować z TORa na konto to jest kod blokujący to. Ale jak dodatkowo użyjesz Proxy na końcu, to już możesz się zalogować i korzystać z konta
  • Odpowiedz
@fervi: swego czasu logowalem sie przez TORa na wykop uzywajac FoxyProxy i WhiteList, po formacie poszly sie #!$%@? ustawienia About:Config i nie pamietam co trzeba bylo wklepac zeby smigalo

Przez TORa nie mozna zalozyc konta z tego co pamietam chyba ze cos zmienili w przeciagu roku #tylkofreebsd
  • Odpowiedz
@przepelnieniebuforu: @Jofrik: trzeba wiedzieć jak się zabezpieczać, bo są na chwilę obecną sposoby gwarantujące 99% (100 nigdy niema) bezpieczeństwa, prywatne ruskie vpn'y, proxy, sockety, dnsy, ipv4/6 do tego zmiana adresu mac i tails na publicznym wifi albo sąsiada, wtedy nie mamy o czym rozmawiać
  • Odpowiedz
@funkcja_dzeta: Zamiast powtarzać mityczne slogany o 99% bezpieczeństwa, ruskich vpnach (jakiś kult w "polskim darknecie" czy co?), rzucając parę nazw protokołów, podaj konkretne przykłady. Zmiana adresu MAC nie jest kluczowa, zapoznaj się z modelem OSI i TCP, zobacz do czego podczas enkapsulacji i routowania jest używany (arp). Nie wyjdzie poza Twoją bramę. Możesz sobie zmienić, bo to tylko jedno polecenie, ale niewiele to da. Jeśli dojdą do AP z którego się
  • Odpowiedz