Wpis z mikrobloga

#!$%@? co jest z tym społeczeństwem nie tak?!
Mam mały sklepik z serwisem komputerów. Raz w roku jest okres, że przychodzą do mnie ludzie pytać o praktyki do szkoły. Praktyki ma się chyba w wieku 17 - 18 lat.
Praktykantów nie przyjmuję, mam uraz, bo raz #niebieskipasek #!$%@?ł mnie z towaru, a raz wziąłem #rozwoypasek, który nie potrafił nawet zainstalować przeglądarki.
No ale do sedna. Kiedyś Ci młodzi ludzie przychodzili sami. Ale od 2 - 3 lat te stare chłopy przychodzą z matkami!!! I to #!$%@? on stanie skulony w kącie a matka pyta o możliwość praktyk, bo syn jest super znafcą komputerów!! Umie baterie w pilocie wymienić.
Myślałem, ze to tylko u mnie takie akcje, ale byłem ostatnio u znajomego, który miał tam jakiegoś praktykanta śmiesznego (jedyne co potrafił to zalać kawę), opowiadam mu akcję z matkami a on się śmieje, że ich praktykant też z matką przyszedł i to w sumie dzięki tej matce praktyki dostał.

No ludzie, ja #!$%@?. dorosłe chłopy, z matkami chodzą i te matki za nich muszą gębę otwierać!! Co to się #!$%@??!

#logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #gorzkiezale #informatyka
  • 221
@Dantalia: ogólnie to każdy w zespole miał zadać jakieś pytanie i najgorsze jest to, że chłopcy nie odpowiedzieli na żadne...

koleżanka pytała się na przykład co zrobić jeżeli wystawią komuś paragon a ta osoba chce fakturę i też beton

kolega spytał się co zrobić jeżeli dzwoni szef w trakcie gdy rozmawiamy z klientem

a gdzie? miasto w północnej Polsce, korpo zatrudniające +/- 100 osób
z szukającymi pracy to już w ogole bajka jest. Do mojej kiedyś przyszła panienka, która miała w CV pod doświadczeniem - odbieranie telefonów


@niemamnaimiepszemek: To teraz jestem ciekaw ile ta panienka miała lat, bo jeśli była młoda albo jakoś po studiach, to jestem ciekaw, skąd miała nabrać innego doświadczenia niż tylko odbieranie telefonów.
Żeby nie było - sam teraz kończę jedne praktyki, po urlopie idę na drugie i umiem zrobić więcej.
@miki4ever
@Arachnofob
91 here, chyba się jakiś uchowałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale współczuję pracodawcom szukającym pracowników za kilka lat, w sumie sobie też - zamierzam pomyśleć nad biznesem ( ͡° ʖ̯ ͡°)

A ta postawa typu

Skończyłem studia, nie mam doświadczenia, ale należy mi się stanowisko kierownicze

To rak instant. Dla mnie żadna praca nie hańbi, a do wszystkiego trzeba dojść.