Wpis z mikrobloga

#!$%@? co jest z tym społeczeństwem nie tak?!
Mam mały sklepik z serwisem komputerów. Raz w roku jest okres, że przychodzą do mnie ludzie pytać o praktyki do szkoły. Praktyki ma się chyba w wieku 17 - 18 lat.
Praktykantów nie przyjmuję, mam uraz, bo raz #niebieskipasek #!$%@?ł mnie z towaru, a raz wziąłem #rozwoypasek, który nie potrafił nawet zainstalować przeglądarki.
No ale do sedna. Kiedyś Ci młodzi ludzie przychodzili sami. Ale od 2 - 3 lat te stare chłopy przychodzą z matkami!!! I to #!$%@? on stanie skulony w kącie a matka pyta o możliwość praktyk, bo syn jest super znafcą komputerów!! Umie baterie w pilocie wymienić.
Myślałem, ze to tylko u mnie takie akcje, ale byłem ostatnio u znajomego, który miał tam jakiegoś praktykanta śmiesznego (jedyne co potrafił to zalać kawę), opowiadam mu akcję z matkami a on się śmieje, że ich praktykant też z matką przyszedł i to w sumie dzięki tej matce praktyki dostał.

No ludzie, ja #!$%@?. dorosłe chłopy, z matkami chodzą i te matki za nich muszą gębę otwierać!! Co to się #!$%@??!

#logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #gorzkiezale #informatyka
  • 221
@niemamnaimiepszemek: To ja sobie sam załatwiałem praktyki, jeszcze jak dyrektorka spieprzyła sprawę to obdzwoniłem chyba 10 firm przed ostatecznym dniem rozpoczęcia praktyk, bo nie chciałem zostać wysłany na jakiś #!$%@?ów do Błonia czy innego Raszyna.

Skończyło się tak że załatwiła mi spoko praktyki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@introligat0r: zalezy jak spojrzeć na tych kandydatów z rodzicami - o ile np podwózka przez rodzica na drugi koniec Polski nie jest niczym złym (no ale mógłby też sam pojechać autem/pociągiem), o tyle juz chodzenie przed wlasnym dzieckiem i instruowanie 'maciuś daj pani papiery' to faktycznie, toksyczna relacja. Dużo rodziców chce zagłaskać swoje dzieci na śmierć, 'bo chcą dobrze' - a niestety wyrządzają im tym ogromną krzywdę...
o ile np podwózka przez rodzica na drugi koniec Polski nie jest niczym złym (no ale mógłby też sam pojechać autem/pociągiem), o tyle juz chodzenie przed wlasnym dzieckiem i instruowanie 'maciuś daj pani papiery' to faktycznie, toksyczna relacja.


@yacolek: Nie no wiadomo, zdecydowanie nie chodzi mi o podwózkę.
@Arachnofob: @niemamnaimiepszemek: Powiedzcie mi, że trollujecie... Jak można nie znać skrótów klawiszowych (które są przydatne także w necie) lub chcieć się dostać na praktyki jako informatyk nie potrafiąc nawet zainstalować przeglądarki? Gdzie taka osoba chce później znaleźć pracę jako informatyk i co chciała na tych praktykach robić? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Nie mówię już o przychodzeniu na takie rozmowy z rodzicami...

Serio, myślałem, że ze mnie
@niemamnaimiepszemek: Miałem praktyki w tym roku. Wszystko załatwiłem od początku do końca sam. (technik informatyk), może miałeś pecha. U nas głównie szkoła załatwiała praktyki i tylko jak ktoś chciał mieć coś lepszego niż przynieś podaj pozamiataj trzeba było samemu. Więc dziwie się że takie cipy nie zalapaly się na szkolne praktyki