Wpis z mikrobloga

#pytanie #pomoc #hdd #seagate #expansion #hardware #windows8

Hej, kupiłem w Mediaexpert dysk zewnętrzny Seagate Expansion 1 TB - niestety transfery są wolne - z początkowej setki dość ostro spadają, oczywiście używam portu USB 3.0 a w Menedżerze urządzeń włączona jest opcja Większa wydajność. Problem występuje przy kopiowaniu plików na i z dysku. Co z tym fantem zrobić?

System to Windows 8.1, laptop Lenovo Y50-70 (na stronie ze sterownikami było napisane żeby nie instalować specjanych do USB 3.0 a używać tych Windowsowskich)
  • 30
@k__d: Chodziło mi o screen zakładki Health lub screen z cristal disk info, jeśli w hd tune zakładka jest pusta. W tym drugim programie będziesz musiał jednak w ustawieniach zmienić wyświetlane wartości na DEC (10)
@k__d: Przynajmniej się dowiedziałeś, że dysk laptopa masz sprawny :) Parametr C8 przenośnego wskazuje na błędy zapisu. Ciężko mi powiedzieć, czy to jest winą, bo mogły powstać gdy ruszałeś dyskiem podczas zapisu. Z dyskami przenośnymi jest ten problem, że mnóstwo rzeczy może zawieść - kabel, kontroler usb, sterownik, elektronika samej kieszeni. Gdybyś chciał to sprawdzić to najpierw wymiana kabla, potem pod inny laptop z usb 3.0 a na końcu wsadzić go
@MrSzatanek: dziękuję za pomoc, mirku :) szkoda, że nie kupiłem w Internecie, zwróciłbym. Sprawdzałem na drugim laptopie z usb 3.0 i tam też prędkości były wolne. Kabla prędko nie sprawdzę bo jest dziwna wtyczka, to nie zwykły usb.
@MrSzatanek: sprawdziłem na drugim laptopie, przy mniejszych plikach leci 110, przy pliku 8 gb na początku było 100, w 1/3 spadło i leciało do końca stabilne 85 MB. Czyli co, kombinować ze sterownikami? Dodam ze tski sam problem był juz wcześniej na win 7, dopiero dzisiaj wgrałem 8.