Wpis z mikrobloga

Dlaczego bieganie jest zajebiste? Poniżej przedstawiam moje szybkie spostrzeżenia. Zachęcam do biegania!

Chciałbym podziękować nijakiemu @Sayane1 (oryginalnie bez jedynki ale chyba dostałeś bana), bo inaczej nie zacząłbym biegać. . I nie zainspirowałbym młodszego brata do biegania.
#bieganie #biegajzwykopem #zacznijbiegac #sport i dobra rada dla #przegryw oraz #stuleja

1. Szybki proges
Zaczynasz jako spaślak bez kondycji. Masz plan 1min biegu + 1min marszu i tak żeby dobić do 30 min. W tyg 2 masz 2 min biegu +2 min marszu. Potem w tyg 3 masz 3 min biegu i 2 min marszu. Potem 4+1 potem 5+2 potem 6+1. Czy jakoś tak. W każdym razie bardzo szybko można osiągnąć stan w którym biegniesz 30 min bez przerwy. Potem dobicie do godziny to pikuś.

JAK ZACZĄĆ + ROZPISKA:

2. Kiedy przestajesz biegać wytrzymałość spada bardzo powoli.
Powiedzmy że biegasz regularnie pół roku, potem masz dłuższą przerwę od biegania i po 2-3 treningach wracasz dalej do wysokich osiągów (doświadczenie własne)

3. Jest tanie (darmowe).
W decathlonie kupisz buty za około 50-60zł które są bardzo dobre wytrzymałościowo i na pewno wytrzymają do etapu "czas kupić lepsze buty". Ja swoje mam już 3 rok i wystarczy że je czasem wypiorę. Uwaga! Nowe kalenji są słabsze i bardziej wątłe.

4. Chudniesz

5. Spełniasz się, pobijasz rekordy. Lepsze samopoczucie

źrodło grafiki:
Pobierz sspiderr - Dlaczego bieganie jest zajebiste? Poniżej przedstawiam moje szybkie spostr...
źródło: comment_WFu7zecWrCwmyXKqCir3dr484YhR03SW.jpg
  • 36
@sspiderr: no z tymi butami to nie jest tak, że jak ładnie wyglądają z zewnątrz to się jeszcze nadają... no chyba, że przez 3 lata biegałeś parę razy ( ͡º ͜ʖ͡º). Te najtańsze kalenji nie mają amortyzacji, tylko piankę eva, amortyzacja w butach kalenji zaczyna się od modelu 100 (tylko na pięcie)
@Yooshi: w tym chodzi o przyzwyczajenie organizmu do jakiegokolwiek wysiłku. Bez sensu biegać na maxa bo się zajedziesz + nogi nie wytrzymają