Wpis z mikrobloga

@Arveit: @3mielu: @XpedobearX:
3 niezapłacone opłaty dodatkowe za brak biletu potwierdzającego prawo do przejazdu (to nie są żadne mandaty) są jedynym długiem ściganym z urzędu (policja ma takiego prawo zawinąć na miejscu). Ale poszkodowany (czyli przewoźnik) ma prawo skierować sprawę do sądu jak standardowy dług i tam się dobijać do dłużnika.
@ZielonaPietruszka: wszystko spoko, wszystko fajnie, zgadzam się z Toba w 100%. Za usługę transportowa należy sie opłata. Jak nie mam biletu to kanar powinien mi dać mandat i jest on całkowicie zasłużony.
Tylko powiedz mi proszę, jak przychodzę na przystanek na godzinę przyjazdu autobusu a autobus nie przyjeżdża o tej godzinie, tylko dopiero nastepny, to co mam zrobić? Komu mogę dać mandat?
Bo chyba nie chcesz powiedzieć, że obowiązki w relacji
@ZielonaPietruszka: no niestety bywa różnie. mi ostatnio chcieli wystawić mandat bo zdaniem kontrolerów biletu NIE MIAŁAM ZAMIARU SKASOWAĆ biletu który chwilę wcześniej skasowałam i zrobiłam to tylko dlatego, że ich zobaczyłam. Jeszcze mi się odgrażali że "my se sprawdzimy na monitoringu" "cwana chciała kanara oszukać". Wstawili się za mną ludzie w autobusie mówiąc, że stałam przy kierowcy od kiedy wsiadłam do autobusu, tylko nie weszłam pierwszymi drzwiami bo miałam dużą torbę