Wpis z mikrobloga

#prawojazdy
Mireczki, kto w tej sytuacji ma pierwszeństwo? Czerwony, zawracający czy żółty który jedzie na wprost z drogi podporządkowanej? Może ktoś wie na 100% i mógłby opisać dlaczego jest tak, a nie inaczej? :)
fnchuni - #prawojazdy
Mireczki, kto w tej sytuacji ma pierwszeństwo? Czerwony, zawra...

źródło: comment_hUQU51yP26kiIg1knXsLRORvl8dnuBi0.jpg

Pobierz

Kto w tej sytuacji ma pierwszeństwo?

  • Czerwony (Zawracający) 40.8% (1397)
  • Żółty (Jadący na wprost z podporządkowanej) 40.4% (1386)
  • Sprawdzam 18.8% (644)

Oddanych głosów: 3427

  • 287
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gomello: tia. A każdy z nich w realnej sytuacji grzecznie ustępowałby pierwszeństwa. :>

Ale wiesz, nie ma co mieć do nich pretensji, ktoś im w końcu taką wiedzę przekazał (ktoś tam wyżej pisał, że instruktor mu mówił, że czerwony ma pierwszeństwo). Dla mnie to masakra.
  • Odpowiedz
@misthunt3r: pisalem o tym wczoraj, kiedys jadąc autem była ta sprawa poruszana w radiu. Policjant sie wypowiedział, zawracający pojazd ma pierwszenstwo, poniewaz znajduje sie na drodze z pierwszenstwem przejazdu, a drugi pojazd ma znak ustap pierwszenstwa. I kropka. (była w radiu taka sama g---o burza, jak w tym wpisie)
  • Odpowiedz
@gomello: Tak, argumenty w stylu "dynamicznego nadawania pierwszeństwa" i temu podobnych rozważań gdzie ludzie ustalają swoje zasady - dziękuję, już się tego naczytałem w poście gdzie było skrzyżowanie równorzędne i jeden skręcał w lewo.
Jest znak, są jasne przepisy albo w tym wypadku ich brak (znajdź artykuł kodeksu gdzie zawracający traci pierwszeństwo a stawiam Ci kratę piwa).
Gdyby czerwony wyjeżdżał z naprzeciwka to wtedy pierwszeństwo miałby żółty. W przypadku gdy
  • Odpowiedz
@bobrzastus: Wydaje mi się, że nieporozumienie wynika z tego, co rozumiemy przez zawracanie. Ja Ci powiem, jak mnie uczyli.
Sytuacja z zawracaniem na drodze bez "przecinki" - pierwszeństwo ma zawracający, jest na drodze z pierwszeństwem itd. Tu nie ma sporu.
Zawracanie na drodze z "przecinką", jak na fotce: kazali mi wbić sobie do głowy, że to nie jest zawracanie jak w poprzednim punkcie, tylko dwa zakręty w lewo. Po pierwszym
unmonitoredalias - @bobrzastus: Wydaje mi się, że nieporozumienie wynika z tego, co r...

źródło: comment_iSpVFK9z5GJj8QFzahJ8UZzu2vWGZhkQ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
No tak, skoro tak stwierdziłeś to pewnie tak jest, rozumiem. Argumenty a b--ń boże kodeks drogowy przytoczyć to już dyskusja zupełnie niepotrzebna - wybaczam :)


@bobrzastus: nie, po prostu nie chce mi się prowadzić jałowej dyskusji, mam lepsze rzeczy do roboty. Nie jeżdżę też od wczoraj. Czerwony musi ustąpić i tyle. Nie chcesz, nie rób tego, twoja wola, najwyżej będziesz płacił. Chociaż i tak jestem pewien, że w takiej sytuacji
  • Odpowiedz
@Krupier: @unmonitoredalias: @unmonitoredalias: Moim zdaniem to nie ma znaczenia. Byłem nawet dzisiaj na tym skrzyżowaniu, które wrzucił autor, ponieważ często przez nie przejeżdżam. Ja uważam, że ustawiając się na tej przecince po zawracaniu jestem w innej sytuacji niż kierowca wjeżdżający z podporządkowanej, ponieważ nie mam znaku ustąp pierwszeństwa, natomiast on go ma. https://www.youtube.com/watch?v=-VypAFR-EVs&feature=youtu.be

Jeśli w tym miejscu stał by znak ustąp pierwszeństwa to wtedy nie miałbym
errorek95 - @Krupier: @unmonitoredalias: @unmonitoredalias: Moim zdaniem to nie ma zn...

źródło: comment_zXvzMVVDiICKJnt2WSAalwQ5Vqidy5Z6.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@gravity: Dopóki na przecince nie będzie dla mnie znaku ustąp pierwszeństwa, będę zawracał przed samochodem z podporządkowanej, bo według mnie na 99% mam wtedy pierwszeństwo. No cóż, jak się coś zdarzy to zobaczę co na to powiedzą policjanci. Najbardziej mnie w tej całej dyskusji ubawiły komentarze, że SKĄD MAM WIEDZIEĆ CZY KIEROWCA ZAWRACA CZY PRZYJECHAŁ Z NAPRZECIWKA I SKRĘCA W LEWO??? Jak się tego nie wie i dojechało się w
  • Odpowiedz
@errorek95: Weźmy sytuację z fotki. Przejeżdża transit i na pewniaka walisz przed tego renault, bo zawracasz, a nie jedziesz z podporządkowanej? Dobrze rozumiem? Hipotetycznie przed Tobą mógłby stać jeszcze samochód, który wjechał z podporządkowanej. On ustępuje tym z naprzeciwka, ale Ty nie musisz?
  • Odpowiedz
@errorek95: Też tak myślę, to skąd przyjechał nie ma dla mnie znaczenia, jeśli ja mam znak ustąp, a on nie. Co więcej na tej przecince znaki poziome to P14 (linie), a nie P13 (trójkąty), więc tym bardziej ta przecinka to nie jest część drogi podporządkowanej.

@gomello: Jeśli chodzi o link: http://www.poboczem.pl/naszym-zdaniem/news-kto-tu-ma-pierwszenstwo,nId,279619#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome to nie jest taka sama sytuacja bo okazuje się, że w linku na przecince są właśnie znaki
  • Odpowiedz