Wpis z mikrobloga

#prawojazdy
Mireczki, kto w tej sytuacji ma pierwszeństwo? Czerwony, zawracający czy żółty który jedzie na wprost z drogi podporządkowanej? Może ktoś wie na 100% i mógłby opisać dlaczego jest tak, a nie inaczej? :)
fnchuni - #prawojazdy
Mireczki, kto w tej sytuacji ma pierwszeństwo? Czerwony, zawra...

źródło: comment_hUQU51yP26kiIg1knXsLRORvl8dnuBi0.jpg

Pobierz

Kto w tej sytuacji ma pierwszeństwo?

  • Czerwony (Zawracający) 40.8% (1397)
  • Żółty (Jadący na wprost z podporządkowanej) 40.4% (1386)
  • Sprawdzam 18.8% (644)

Oddanych głosów: 3427

  • 287
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ludzie, co wy p---------e, patzac po wynikach ankiety połowa osób znalazła prawko w czipsach.

Ktoś pisze, że nie interesuje go, skąd jedzie pojazd, jak skręca to musi ustąpić, no szok xDD

Tutaj też gość z podporządkowanej musi ustąpić?? Bo w końcu w pewnym ustawieniu pojazdu wyglądać to będzie tak, że gość SKRĘCA W LEWO ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
wolololo2 - ludzie, co wy p---------e, patzac po wynikach ankiety połowa osób znalazł...

źródło: comment_qmBNRNiOBLPP1noOjgXaINsOhO4T52jE.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@gomello: żółty ma pierwszeństwo bo czerwony wyjeżdżając na podporządkowaną traci pierwszeństwo bo znajduje się na podporządkowanej to raczej logiczne, a żółty dlatego, że w momencie skrętu czerwony ma żółtego po prawej stronie
  • Odpowiedz
  • 0
@fnchuni: nie chce mi się czytać całości. Zakładam, że jak to Twoje pytanie to czytałeś wszystko. Doszli już do jakiejś konkretnej pewnej teorii?
  • Odpowiedz
Jako, że tłumaczenie eksperta nie przekonało nas, o rozwiązanie zagadki poprosiliśmy podinspektora Armanda Koniecznego z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Oto jego interpretacja: W tej sytuacji nie powinno być wątpliwości. Pierwszy powinien przejechać pojazd A. Kierowca z auta B skręca w lewo i ma obowiązek przepuścić pojazdy jadące z kierunku przeciwnego na wprost lub skręcające w prawo.


Czytaj więcej na http://www.poboczem.pl/naszym-zdaniem/news-kto-tu-ma-pierwszenstwo,nId,279619#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
  • Odpowiedz
@wolololo2: A czy w ogóle w taki sposób można zawrócić? Bo szczerze powiem ze nigdy nie widziałem, żeby ktoś tak zrobił, gdzie pasy dzieli tylko linia ciągła przed skrzyżowaniem, w ogóle ciężko jakimś normalnym autem byłoby wyrobić.
I to jest zupełnie inna sytuacja. Myślałem, że większość będzie za żółtym, a tu jakie zdziwienie, że pół na pół. Przecież ten przejazd przez torowisko nie należy do głównej drogi, więc nikt tam
  • Odpowiedz
W 100% czerwony ma pierwszeństwo, ale nie radzę tego robić. 95% osób kierujących pojazdem żółtym wymusi je na czerwonym... Pewnie, że czerwony wygra u Policji, ale auto klepać trzeba.
  • Odpowiedz
@Hfishman1: lol, a co to za roznica co masz za pojazd? Wyobraz sobie, ze tam masz rowerzyste/motocyklistę, co wtedy, inne przepisy masz?

Zapamiętaj sobie, że jeśli coś nie jest ZABRONIONE, to jest DOZWOLONE. Skoro nie ma znaku zakazującego zawracanie, to czemu nie mógłbym tak zrobić?
  • Odpowiedz
@peszmerd: Zatem polecam pójść na egzamin i pojechać w takiej bądź jakiejkolwiek podobnej sytuacji (kiedy masz pierwszeństwo a ktoś Ci wyjeżdża).
Daj znać kiedy będziesz miał następny termin.
  • Odpowiedz
@wolololo2: Szczerze, to nigdy w taki sposób nie zawracałem, ale doczytałem i można tak zawrócić, ale nie w sposób pokazany na twoim obrazku.
Przejeżdżasz przez połowę skrzyżowania nawracasz i musisz się zatrzymać przy fioletowej linii i przepuścić zielonego, bo przecież jak dojechał do skrzyżowania, spojrzał że z prawej nic nie jedzie, to nie interesuje go że ty zawracasz z drogi z pierwszeństwem i skąd miałby to wiedzieć, skoro z lewym
Hfishman1 - @wolololo2: Szczerze, to nigdy w taki sposób nie zawracałem, ale doczytał...

źródło: comment_g1OoEz174RhIYAETsYs6lShrVW75wggX.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@fnchuni: miałem podobną sytuację tylko, że koleś skręcał zamiast jechać prosto. Zderzyli się i wina tego "żółtego" skręcającego w prawo. Ten drugi znajduje się cały czas na ulicy z pierwszeństwem tylko zmienia kierunek, a zółty jedzie z podporządkowanej. Musi mu ustapić
  • Odpowiedz
@peszmerd: Aha... i co to ma do tego jak jest na egzaminie możesz mi powiedzieć panie kierowco zawodowy? :)
I patrząc co piszesz w tym temacie to chyba Tobie potrzeba odświeżenia kodeksu skoro wypisujesz że żółty ma pierwszeństwo.
A jedno prawko mam 16 lat a drugie od roku.
  • Odpowiedz