Wpis z mikrobloga

#prawojazdy
Mireczki, kto w tej sytuacji ma pierwszeństwo? Czerwony, zawracający czy żółty który jedzie na wprost z drogi podporządkowanej? Może ktoś wie na 100% i mógłby opisać dlaczego jest tak, a nie inaczej? :)
fnchuni - #prawojazdy
Mireczki, kto w tej sytuacji ma pierwszeństwo? Czerwony, zawra...

źródło: comment_hUQU51yP26kiIg1knXsLRORvl8dnuBi0.jpg

Pobierz

Kto w tej sytuacji ma pierwszeństwo?

  • Czerwony (Zawracający) 40.8% (1397)
  • Żółty (Jadący na wprost z podporządkowanej) 40.4% (1386)
  • Sprawdzam 18.8% (644)

Oddanych głosów: 3427

  • 287
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kubica94: jest na emeryturze. Wiesz... Może ja się mylę i ten manewr jest bardziej skręcaniem dwa razy niż zawracaniem ale przy zawracaniu obowiązuje zasada przepuszczenia każdego. Przynajmniej tak było jeszcze 9 lat temu.
@Rud0brody: fyi
  • Odpowiedz
@Bociek01: Mój pierwszy instruktor (policjant drogówki), nauczył mnie inaczej. Czerwony ma pierwszeństwo. Drugi i trzeci instruktor podczas zawracania (co na kursie C i CE wykonuje się bardzo często), uczyli mnie tak samo.
  • Odpowiedz
@kubica94: @Rud0brody: a teraz powiem Wam, że przez takie wpisy i gównoburze pod nimi to w sumie wiem, że już nic nie wiem. Wolałbym nie patrzeć w komentarze i jeździć tak jak mnie nauczono. Chyba wiele złego z tego powodu bym nie narobił. ( ͡ ͜ʖ ͡)
Szerokości Mirki.
  • Odpowiedz
@misthunt3r: Wyjątkowo dla Ciebie wyjaśnię: kiedy poruszasz sie droga z pierwszeństwem przejazdu, to niezależnie czy jedziesz przez skrzyżowanie prosto, skręcasz w lewo lub prawo, zawracasz - nadal masz pierwszeństwo. Prościej juz nie potrafię. Rozumisz?
  • Odpowiedz
@retoosh: no jasne, że je tracisz, o czym my mówimy? na filmiku załączonym wyżej wszystko masz objaśnione do 2 minuty. Gdybyś MIAŁ PIERWSZEŃSTWO PRZY ZAWRACANIU SAMOCHODY JADĄCE DROGĄ Z PIERWSZEŃSTWEM MUSIAŁBY BY SIĘ ZATRZYMAĆ ŻEBYŚ TY MÓGŁ ZAWRÓCIĆ

Prościej się nie da.
  • Odpowiedz
@vesterr: A dalej w artykule:

Jako, że tłumaczenie eksperta nie przekonało nas, o rozwiązanie zagadki poprosiliśmy podinspektora Armanda Koniecznego z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Oto jego interpretacja: W tej sytuacji nie powinno być wątpliwości. Pierwszy powinien przejechać pojazd A. Kierowca z auta B skręca w lewo i ma obowiązek przepuścić pojazdy jadące z kierunku przeciwnego na wprost lub skręcające w prawo.
  • Odpowiedz