Wpis z mikrobloga

#prawojazdy
Mireczki, kto w tej sytuacji ma pierwszeństwo? Czerwony, zawracający czy żółty który jedzie na wprost z drogi podporządkowanej? Może ktoś wie na 100% i mógłby opisać dlaczego jest tak, a nie inaczej? :)
fnchuni - #prawojazdy
Mireczki, kto w tej sytuacji ma pierwszeństwo? Czerwony, zawra...

źródło: comment_hUQU51yP26kiIg1knXsLRORvl8dnuBi0.jpg

Pobierz

Kto w tej sytuacji ma pierwszeństwo?

  • Czerwony (Zawracający) 40.8% (1397)
  • Żółty (Jadący na wprost z podporządkowanej) 40.4% (1386)
  • Sprawdzam 18.8% (644)

Oddanych głosów: 3427

  • 287
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@unmonitoredalias: specjalista mnie zawiódł i poparł bojówkę czerwonego mówiąc, że należy to potraktować tak jak skrzyżowanie jednojezdniówek, ale musi to po weekendzie sprawdzić, bo brak pewności co do zasady zawracania na takim
  • Odpowiedz
@misthunt3r: Dzięki za info. Daj proszę znać po weekendzie, co dalej. Z tym skrzyżowaniem jednojezdniówek to nie bardzo, wyżej był wrzucany film z pokazanymi takimi przecinkami.
Zacytuję zdanie z jakiegoś forum, gdzie ten temat był roztrząsany (te same argumenty):
"Wyobraźcie sobie duże skrzyżowanie, na przełączce 10 aut i każdy krzyczy: ja z D-1, a ja z A-7, a ja nie pamiętam!"
  • Odpowiedz
@retoosh: jezeli czerwony ma pierwszenstwo to ma je rowniez przed jadacymi z jego prawej strny prosto. I co, oni maja sie zatrzymac bo on skreca?

Wiec jezeli juz zrozumiales dlaczego on skrecajac w lewo jest na ustap pierwszenstwa jadacym z jego prawej strony, to tam samo ma ustap jak ten z naprzeciwka. A jemu ustepuje bo zolty jedzie prosto.
  • Odpowiedz