Wpis z mikrobloga

#prawojazdy
Mireczki, kto w tej sytuacji ma pierwszeństwo? Czerwony, zawracający czy żółty który jedzie na wprost z drogi podporządkowanej? Może ktoś wie na 100% i mógłby opisać dlaczego jest tak, a nie inaczej? :)
fnchuni - #prawojazdy
Mireczki, kto w tej sytuacji ma pierwszeństwo? Czerwony, zawra...

źródło: comment_hUQU51yP26kiIg1knXsLRORvl8dnuBi0.jpg

Pobierz

Kto w tej sytuacji ma pierwszeństwo?

  • Czerwony (Zawracający) 40.8% (1397)
  • Żółty (Jadący na wprost z podporządkowanej) 40.4% (1386)
  • Sprawdzam 18.8% (644)

Oddanych głosów: 3427

  • 287
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lililililil: W jaki sposób nie na temat, skoro odpowiadał na to samo pytanie co Ekspert? Policjant powiedział, że skręca w lewo, ustępuje. Bez względu na to, jak się tam znalazł. To Ekspert snuje jakieś teorie, że "a to zależy skąd przyjechał".
  • Odpowiedz
@plecak_odrzutowy: u mnie w miescie jest takie skrzyzowanie, gdzie jeden wjazd ma znak stop a drugi z naprzeciwka sie wlacza do ruchu. Drogw jak normalna, tylko strefa zamieszkania. Skad ten za znakiem stop ma wiedziec jakie ma pierszenstwo przed typem z naprzeciwka, skoro on tez ustepuje? I kto wtedy ma pierszenstwo?

Pomiedzy droga z pierwszenstwem z obrazka ZAWSZE bedzie ustap bo jezeli ktos jedzie prosto droga z pierwszenstwem to co,
  • Odpowiedz
@lililililil: Snuje teorie, bo jego podejście jest oderwane od rzeczywistości. Wyobraź sobie, że mamy te nasze skrzyzowanie z czerownym i zoltym. Jako żółty dojezdzam na skrzyzowanie. Naprzeciw stoi juz czerwony - puszcza samochody jadace drogą z pierwszenstwem, ma kierunek w lewo. Ruszamy obaj, bum. Skad miałem wiedziec, ze on zawraca? Przeciez jak dojechalem do skrzyzowania, on tam stał. Stad to, co powiedział policjant - skreca w lewo, ustepuje. Bez względu
  • Odpowiedz
@gomello: Muszę Cię przeprosić i przyznać racje - jest tak jak piszesz. Obejrzałem kilka materiałów, poczytałem na spokojnie w domu kodeks, dostałem kilka maili z odpowiedzią i byłem w WIELKIM błędzie. To jest przedłużenie drogi podporządkowanej, kategorycznie. Wracam na kurs w takim razie... ()
  • Odpowiedz