Wpis z mikrobloga

Mirki, mam pytanie: mam 16 lat, i waszym zdaniem jest sens myśleć nad wyborem matury już w tym wieku? Rodzina mówi by się w tym w ogóle nie martwić a ja myślę że lepiej jest już się przygotować(przynajmniej w takich pewniakach jak matematyka rozszerzona). I tu moje pytanie: planowaliście/rozmyślaliście o maturze/studiach/karierze w wieku 16/17 lat?
#licbaza #techbaza #pracbaza #studbaza #matura

planowaliście/rozmyślaliście o maturze/studiach/karierze w wieku 16/17 lat?

  • Tak 46.9% (699)
  • Nie 53.1% (791)

Oddanych głosów: 1490

  • 57
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Carotas: Rozszerzona matma zawsze się przyda (nawet na prawo), podobnie z jakimś językiem obcym, najlepiej pewnie z angielskim. Oprócz tego polecam rozszerzony polski, bo nic nie masz do stracenia, a trzeba tylko napisać wypracowanie.

A resztę warto już wybierać mając w głowie jakieś konkretne kierunki, bo szkoda czasu na kucie historii jak wiesz, że interesuje Cię coś ścisłego czy technicznego.
  • Odpowiedz
@Carotas: ja moją licbaze i profil w klasie wybierałam pod przedmioty jakie chce zdawać na maturze które wybrałam jako najlepszą konfigurację pozwalającą mi się dostać na konkretny kierunek z określoną specjalizacją. Najgorsze jest nie wiedzieć co sie chce robić bo potem nagle sobie uswiadomisz na 2 roku studiów, że w sumie to tego nienawidzisz i tu dylemat. Zastanów się, ogarnij, przygotuj

P.S a wiedziałam co chce robic juz w podstawowce,
  • Odpowiedz
@NostalgicznyPasterz: Co w tym nie zrozumiałego? Zdałem rozszerzoną na większą ilość punktów a podstawową byłem niemalże pewny że nie zaliczyłem. Po prostu lepiej podchodziły mi "trudniejsze" zadania. Najgorsze było to że idąc obejrzeć wyniki byłem pewien że nie zdałem matury.

Nie wiem jak teraz ale wtedy nie zdając podstawowej nie miało się zaliczonej matury mimo zdania rozszerzonej.
@Wyrewolwerowanyrewolwer @Rayon
  • Odpowiedz
Co w tym nie zrozumiałego? Zdałem rozszerzoną na większą ilość punktów a podstawową byłem niemalże pewny że nie zaliczyłem. Po prostu lepiej podchodziły mi "trudniejsze" zadania.


@Dreamek: No i to jest dla mnie niezrozumiałe. Podstawowa matura z matematyki to bardzo obcięty podzbiór rzeczy z rozszerzonej matury i to najczęściej w oczywisty sposób (rozwiąż równanie kwadratowe na podstawie vs to samo równanie z parametrem itp.).

Dodatkowo wynik 82% z rozszerzenia sugeruje,
  • Odpowiedz
@NostalgicznyPasterz: Nie kolego wtedy zdawało się maturę rozszerzoną po skończonej podstawowej. Skończyłem pisać podstawę, nauczycielka zapytała mnie w sposób taki że poczułem się urażony i stwierdziłem że pójdę na rozszerzoną (na złość jej - nic nie ryzykowałem poza wpisem na dyplomie że nie zdałem rozszerzonej).
Poszedłem i pytania mi po prostu podeszły...

Z matematykę ogarniałem ale jestem typowym leniem i wszystko robię na ostatnią chwilę, nigdy nie potrafiłem się zmotywować
  • Odpowiedz
@Mr_Beniz: O kurczę <3 ale nostalgia hahahah

ale takie tldr moich ostatnich 3 lat, to wylądowałem na filologii angielskiej na UP w krakowie i na międzynarodowych stosunkach gospodarczych na UEKu w krakowie. I mega #!$%@? bo teraz podwójna sesja, zacząłem obie naraz bo nie wiedziałem co brać. trochę mentalność się zmieniła ale dalej kusi Prawo czy filozofia hahah strasznie wiele osób mi pomaga i w sumie jestem im wdzięczny za
  • Odpowiedz