Wpis z mikrobloga

#java #naukaprogramowania #programowanie

Hej
Na początku chciałbym podkreślić, że nie jest alfą i omegą w tej dziedzinie
Aplikowałem ostatnio na staż z Javy, ponieważ chciałbym zobaczyć jak to jest pracować jako programista (albo udawać, że się nim jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Dostałem do zrobienia zadanie:

Stwórz aplikację wspierającą planowanie swoich spotkań. Ma to być aplikacja webowa napisana w Javie z interfejsem WWW. Zaprojektuj aplikację tak, aby korzystała z najnowszych wzorców projektowania aplikacji webowych. Aplikacja musi wykonywać następujące czynności: dodawanie, edycja i usuwanie nieaktualnych wydarzeń. Zwróć uwagę na schludny kod, ładne GUI jest tutaj mniej ważne.


Wszystko ładnie pięknie... Tylko z JEE to ja ledwo co servlety zacząłem przerabiać. Nie mam pojęcia z jakich technologii korzystać itd. Czy ktoś z Was mógłby mnie nakierować, na czym się skupić? Nie pogardzę pomocą merytoryczną na priv.
  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@coolcooly22: Dlaczego akurat Java... Jakoś tak padło, w szkole pracowałem z Javą, na studiach wykładowca też forsował Javę, więc ostałem się przy niej. Patrzyłem na inne języki, ale zostałem przy swoim.
  • Odpowiedz
@size @farfocle_w_pepku dzięki za propozycje. Generalnie nie mam obeznania tutaj, dużo natomiast czytałem, mam zamiar uczyć się Springa, ale do 21 marca może być ciężko to wszystko ogarnąć. Oczywiście, będę próbował. Wiecie, człowiek chce dobrze wypaść, może w końcu wyrwę się z obecnej pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@coolcooly22: Jeszcze się nie dostałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dzień w dzień nie siedzę, czasami 3h, czasami 5-6h, a czasami pół dnia. Zależy od weny, chęci, samopoczucia. Ostatnio siedzę sporo przy kodzie i tutorialach, bo chcę zmienić robotę, obecna wykańcza mnie psychicznie.
  • Odpowiedz
@Haseoh: Powiem szczerze, że trochę to zadanie "duże" na stażyste. Takie projekciki to u mnie w firmie pisze się na stażu na lajcie przez 1-3 z jakąs tam obsługą bazy danych i integracją z firmowymi appkami.
Musisz uważać, bo to nietypowe zadanie, gdyby kazali Ci rozrysować jakiś concept na rekrutacji to spoko, tutaj mogą chcieć Cie wykorzystać. Znam kilka takich przypadków, moja firma także wykorzystuje stażystów programistów, płacą minimalną a
  • Odpowiedz
@Buckethead: W momencie gdy otrzymałem treść zadania o mało nie zjechałem na zawał. Pół biedy gdybym miał jakieś doświadczenie w apkach webowych (w wymaganiach nic o tym nie wspominali), a niestety jest jak wcześniej pisałem - dopiero uczę się obsługi servletów. Generalnie nie mam pojęcia, jak do tego podejść, kilku Mirków dało rady, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Nurtuje mnie tylko temat tego wyzyskiwania, aplikowałem już w kilka miejsc na
  • Odpowiedz
@Haseoh: Pracujesz w IT? Jakie miasto albo chociaż województwo?
Zadanie nie jest jakieś mega, chociaż sam jeszcze do EE nie doszedłem ale dasz rade jak zepniesz. Bierz L4 na tydzień i n-------j. Dużo osób Ci tutaj pomoże jak będziesz miał pytania i problemy, jest StackOverflow.com.
  • Odpowiedz
@Buckethead: Nie pracuje w IT, mógłbym powiedzieć, że e-commerce. Roboty szukam w Poznaniu, bo mieszkam nie daleko. z Tym l4 to trochę skomplikowana sprawa... Dlatego mam dość tej roboty, umowa śmieciowa, brak urlopów, brak l4, świąt nie mam, zesrać się idzie.

Stacka używam na bieżąco. Sęk w tym, że kompletnie nie wiem, jak podejść do tych aplikacji webowych. Nie będę też płacił żeby mi ktoś to zrobił, bo to się
  • Odpowiedz
@Haseoh: Z przyjemnością bym Ci pomógł ale niestety moja wiedza jest niewystarczająca. Życzę powodzenia, i mam nadzieje, że pochwalisz się przyjęciem na staż.
Pytałem o miasto bo mam rozeznanie w niektórych rynkach ale Poznań nie jest jednym z nich ;)
  • Odpowiedz
@Haseoh: Maven, Tomcat, Spring, Hibernate, to powinieneś ogarnąć, do takiego CRUD jest masa tutoriali krok po kroku w dowolnej technologii. Oferta na staż bardzo dobra moim zdaniem, takiej stawki wiele juniorów nawet nie ma w korpach
  • Odpowiedz
@kapelusz: Nie wiedziałem, że taki typ aplikacji nosi nazwę CRUD :) Sprawdziłem w sieci i faktycznie, jest dużo tutoriali i gotowych projektów. Myślę, że teraz będę w stanie zrobić te zadanie :)
  • Odpowiedz
@Haseoh: Mógłbyś na pw napisać co to za firma? Sam jestem z Poznania i przymierzam sie w niedługim czasie do szukania jakiegoś stażu w javie i troszkę by mi taka informacja pomogła :>
  • Odpowiedz