Wpis z mikrobloga

#java #naukaprogramowania #programowanie

Hej
Na początku chciałbym podkreślić, że nie jest alfą i omegą w tej dziedzinie
Aplikowałem ostatnio na staż z Javy, ponieważ chciałbym zobaczyć jak to jest pracować jako programista (albo udawać, że się nim jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Dostałem do zrobienia zadanie:

Stwórz aplikację wspierającą planowanie swoich spotkań. Ma to być aplikacja webowa napisana w Javie z interfejsem WWW. Zaprojektuj aplikację tak, aby korzystała z najnowszych wzorców projektowania aplikacji webowych. Aplikacja musi wykonywać następujące czynności: dodawanie, edycja i usuwanie nieaktualnych wydarzeń. Zwróć uwagę na schludny kod, ładne GUI jest tutaj mniej ważne.


Wszystko ładnie pięknie... Tylko z JEE to ja ledwo co servlety zacząłem przerabiać. Nie mam pojęcia z jakich technologii korzystać itd. Czy ktoś z Was mógłby mnie nakierować, na czym się skupić? Nie pogardzę pomocą merytoryczną na priv.
  • 41
@coolcooly22: Pierwsze doświadczenie z programowaniem miałem w technikum, zawsze mnie kręciło takie dłubanie przy kodzie, ale jakoś nigdy nie wcześniej przysiadłem na dłużej do tego, na studia poszedłem bo nie wiedziałem, co robić. Ostatecznie na początku drugiego roku rzuciłem studia i od 5 miesięcy uczę się sam. Do pomocy dokumentacja, e-booki, stack i google. Jakoś idzie, pomału, ale do przodu :)
@Haseoh: generalnie każdy Ci tu na wypoku ze swoją technologią wyjedzie, także... no, lepiej sobie ogarnąć jakieś konkretne frameworki (web, baza danych, system templatek). Z zadania wynika, że frontend im dynda, więc ja akurat bym do tego zadania zaprzągł spring boota. W zasadzie hibernate + spring framework + spring data + spring mvc + thymeleaf w roli systemu templatek (jsp to gówno dla masochistów, nawet o nim nie myśl) i masz
Spring-boot mvc. Widoki możesz zrobić w thymeleaf, który jest wspierany przez springa out of the box. Jeśli ładnie się zakręcisz, to w weekend to pykniesz. Wydmuszkę projektu wyklikasz np. tu https://start.spring.io/.

EDIT: czyli tak, jak pisze @farfocle_w_pepku :) Tyle, że zamiast Hibernate i bazy SQLowej zalecałbym np. mongoDB, bo się je łatwiej instaluje i używa (spring-jpa-mongodb).
@jemburaki Ciężko określić jak dużo potrafię. Podstawy solidnie opanowałem, ćwiczyłem na praktycznych przykładach i byłem zadowolony z wyniku. Teraz powoli wdrażam się w z JEE, jestem na etapie ogarniania serveltów, GET i POST, gettery settery itp. duperele. Z JEE generalnie lipa (zbyt mało czasu, zbyt dużo materiału), dlatego prosiłem o pomoc Mirków ( ͡° ͜ʖ ͡°)