Wpis z mikrobloga

jest taki popularny, nieśmieszny kanał na polskim yt - śmiechawa tv. Spoko, niech sobie żrą i żyją( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale oni sprzedają gadżety z logiem Unreala - zastrzeżonym znakiem handlowym - jako swoje. https://smiechawatv.cupsell.pl/produkt/1316717-Czapka-U-Szwagra-.html
Podkablować ich do Epic? Zwyczajnie bym tego nie robił, ale to wykorzystanie logo jest uwłaczające dla marki Unreal.
tu ichni kanał: https://www.youtube.com/user/smiechawaTV

#unreal #unrealtournament #unrealengine #polakicebulaki
  • 64
To w swoim sklepie nie można sprzedawać produktów innych firm? Przecież ta czapka nie jest jakoś modyfikowana czy wyprodukowana przez smiechawe
@Erwass: na cupsell oni sami produkują towary (a raczej kupują bez logo i naszywają/drukują) więc jewt to bez prawne wykorsystanie logo - pod warunkiem że to faktycznie logo unreal, a wykorzystana czcionka nie jest legalnie dostępna
@Gruszka1992: przed dodaniem wpisu zapomniałem, że istnieje ktoś taki jak ty( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie zdecydowałem jeszcze co zrobić z tą sytuacją, ale widzę, że już nie muszę chyba nigdzie donosić( ͡º ͜ʖ͡º)

@wajdzik: no właśnie to na ich czapce jest lekko przerobione, ale i tak podchodzi pod naruszenie praw.
@sveg: niekoniecznie jest to naruszenie. Trzeba by zobaczyć w jakim zakresie jest ten znak zastrzeżony. To tylko litera U i nie ma możliwości zastrzec jej na wszystkie wykorzystania. Podobnie jak z nazwą orange i jej pomarańczowym kwadratem. Operatora drugiego o takiej nazwie nie zrobisz, ale pomarańcze na bazarze będsiesz mógł sprzedawać.
@sveg: ale po #!$%@? coś takiego robić, przecie te biedne szwagry nawet nie wiedzą co #!$%@?ą i co to za logo XD
niech sobie żyją w spokoju, ale jeśli koniecznie musicie przykonfidencić, bo rude odrosty o sobie przypominają, to współczuję XD
jak można mieć aż tak nudne życie, żeby donosić na dwóch sebków z podlasia, którzy ledwo nauczyli się posługiwać internetem (,)
@sveg: Zjeby bronią loga unreal, bo kilkanaście lat temu w to grali xD Rozbrajacie mnie coraz bardziej. Zajmijcie się swoim życiem. Pytałeś ich o te logo? Czy robisz im antyreklamę od tak? Może dogadali się z daną firmą?

Najlepiej najpierw kogoś zwyzywać, potem dopiero myśleć.
@Qontrol: przecież nikogo nie zwyzywałem, zapytałem się mirków z tagów unrealowskich o opinię (bo cenię sobie markę Unreal). A że się taka dyskusja rozpętała i gruszkę zawołali, to już jest poza moją kontrolą.
@sveg: Jeden koleś ma chyba 48lat, drugi minimum ponad 30. Z grami wideo mogą mieć tyle wspólnego co ja z Kardaszianką. Lepiej do nich najpierw napisać, czy zdają sobie sprawę z tego co robią. Że KTOŚ może ich podać o prawa autorskie. KTOŚ kto ma w tym interes, a nie Internetowy Szeryf. Bo kiedyś pół roku pograł w Unreala Turnament, i to jedna z części co pamięta z dzieciństwa. By były