Wpis z mikrobloga

Głoś potężny z nieba woła:

Chodźcie Mirki do kościoła!

Laudetur Jesus Christus

Witam serdecznie wszystkie siostry mirabelki i braci mirków z tagu #mikromodlitwa, ale i nie tylko ( ͡° ͜ʖ ͡°) Po wielu latach cichego i pokornego przeglądania mirko i strony głównej, czas na mój mały "coming out". Związany jest on z moim zaangażowaniem w bardzo piękną (i coraz prężniej rozwijającą się) inicjatywę "pogotowia modlitewnego" jakim jest #mikromodlitwa

Bardzo gorąco dziękuję #dendrofag za pomysł na całą akcję (trochę mi wstyd, że sam na to nie wpadłem (,) ) oraz wszystkim, którzy się w nią włączyli. Jak już wiecie, zaoferowałem odprawienie mszy św. w każdą pierwszą środę miesiąca (przed nią jest nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, na którym również polecamy intencje z tejże mszy) do której dołączę jedną konkretną lub ogólną intencje z #mikromodlitwa

W miarę możliwości postaram się częściej intencje mirków i mirabelek "przemycać" do zeszytu z intencjami mszy świętych.
Zapraszam również zainteresowanych do zadawania pytań odnośnie co do pracy kapłańskiej i tematów "około - kościelnych". W miarę możliwości wolnego czasu będę na nie odpowiadał.

Wklejam zdjęcie stuły kapłańskiej (a więc symbolu kapłaństwa) z karteczką, które mam nadzieję uwiarygodni moją osobę :)

Pozdrawiam i życzę wszystkim dobrej niedzieli

Z Panem Bogiem!

#mikromodlitwa #katolicyzm #wiara #chrzescijanstwo
meres - Głoś potężny z nieba woła:

Chodźcie Mirki do kościoła!

Laudetur Jesus C...

źródło: comment_hSQCXHCJB7LJSBLTMRLpeoj3BrVey45m.jpg

Pobierz
  • 448
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie ukrywam ze dla mnie kościół to firma. Jak osobę nie wierząca jak ja 'sprowadzilbys na dobra droge' @meres? Dzięki za AMA, chyba najciekawsze z mojego punktu widzenia
  • Odpowiedz
@Doment: @Doment: http://biblia.oblubienica.eu/interlinearny/index/book/20/chapter/5/verse/16
Wyznawajcie (zatem) upadki jedni drugim i módlcie się jedni za drugich, abyście w ten sposób byli wyleczeni. Wiele może skuteczna modlitwa sprawiedliwego.
Mamy wyznawać upadki(grzechy) sobie nawzajem i nawzajem się o siebie modlić i się wspierać. Biblia nie wskazuje na to, żeby tym kimś był kapłan, czy jakiś jego odpowiednik. Także spowiedź u księdza nie jest nakazana w Biblii.

@PMV_Norway:
Pojawiło się tyle pytań, że nie wiem czy ksiądz Ci odpowiem,
  • Odpowiedz
@meres: Jeśli mówisz o intencjach to przemyśl taką: o łaskę wiary.
Zostałem wychowany w wierze katolickiej, wiele lat temu ją porzuciłem. Nie było w tym nic traumatycznego, ot proza życia a cała doktryna (choć podoba mi się, bo kocham kulturę i tradycję łacińską, tą przed erą chrześcijaństwa i tą po) zwyczajnie nie zgadza mi się z datami, innymi mitami, historią etc. Długo by wymieniać, jest po prostu niewiarygodna. Z czysto
  • Odpowiedz
@bachuxd: tak na prawdę to @nieteczasy2 jest zwykłym wygodnym egoistą: gdyby uważał, że to "ta jedyna", to by się z nią ożenił i nie miał żadnych dylematów. A tak to zawsze ma furtkę, żeby się wycofać, mimo ładowania frazesów, że przecież ją kocha, a s--s jest czymś naturalnym. Typowe
  • Odpowiedz
@meres

Szczęść Boże.
1.Od dłuższego czasu nurtuje mnie sprawa przystępowania do komunii św. osób po rozwodzie. Dlaczego KK jest tak uparty i nie próbuje się wsłuchiwać w głoś wierzących? Przykład mam we własnym domu: moja teściowa- cudowna kobieta, niestety po rozwodzie (z winy ojca mojej żony), nie zawiniła niczemu. Związała się z nowym partnerem. Dla KK to osoba wyklęta. Łatwiej być mordercą bo można się wyspowiadać i przystąpić do komunii. Osoba
  • Odpowiedz
@bachuxd: W apokryfach nowego testamentu mozna poczytac ciekawe rzeczy, o tym chociaz, jak to Jezus za mlodu usmiercal swoich kolegow z podworka, bo nadepneli mu na odcisk, bo ten go klepnal w ramie, bo nauczyciel go uderzyl itd.
W apokryfach starego testamentu tez mozna sobie poczytac ciekawe rzeczy, co do ktorych KK milczy generalnie, lub tlumaczy sie jakos niezbyt jasno.
Mozna poszukac tez ewangelii apokryficznych, ktore nie sa wygodne dla KK.

Jedno jest dla mnie pewne:
Przez ponad 2000 lat biblia zmienila swoje zapisy, jak to w zyciu, ktos cos dodal, ktos cos poprawil, a przecierz wiekszosc zapisow to opowiesci ustne, spisywane wiele stuleci po
  • Odpowiedz
@Wielki_Inkwizytor: troll? mam 22 lata, studiuje, jedyne co zarobie to tyle, co w wakacje w jakiejś gownorobocie więc jestem nadal na utrzymaniu rodziców, a Ty mi wyjeżdżasz ze jestem egoista bo nie mam ślubu. Za co mam go wziąć? Dasz mi pieniądze na ślub i wesele (tak, uważam że wesele musi byc, na jednym z nich stał się nawet cud ( ͡° ͜ʖ ͡°)) to nie
  • Odpowiedz
@UndaMarina: nie wiem czy ktos Ci to wyjasnil czy nie. Otóż wg dogmatow wiary czlowiek rodzi sie 'dziedziczonym' grzechem pierworodnym.Cały rodzaj ludzki jest w Adamie "jak jedno ciało jednego człowieka". (Św. Tomasz z Akwinu, Quaestiones disputatae de malo, 4,1.) " Przez tę "jedność rodzaju ludzkiego" wszyscy ludzie są uwikłani w grzech Adama, jak wszyscy są objęci sprawiedliwością Chrystusa." jesli sie myle, niech @meres sprostuje. On jest ksiedzem, ja ateistą
  • Odpowiedz
Czemu nabożeństwa są do Matki Bożej, a nie do samego Boga ? Albo czemu ludzie modlą się do Maryji, a nie do Boga ?
Zawsze mnie to intrygowało :>
Gdy czytałem Biblię to nie natknąłem się na fragmenty w których pisze, aby modlić się do Maryji. Ktoś może mi to wyjaśnić lub mnie naprostować ?
  • Odpowiedz
@meres: Ojcze Mireczku, dopomóż. Rodzice mojego różowego są po rozwodach, poznali sie paręnaście lat temu, rozwiedli z poprzednimi partnerami i wzięli ze sobą ślub cywilny. Jej matka była mężatką faceta który miał totalnie w czterech literach ja i dwójkę, w sumie trójkę, synów. Znęcał się zarówno psychicznie na calej rodzinie jak i fizycznie. Zaś byla małżonka jej taty, od roku "nie ma jej z nami", byla alkoholiczką, ponadto rozpiła swą
  • Odpowiedz
@meres:
Jak wiadomo potrzeby seksualne są podstawą w piramidzie potrzeb Maslowa, na równi z potrzebą jedzenia, picia i snu. Czy w takim razie masturbujesz się? Czy się z tego spowiadasz?
Wśród wszystkich osób jakie znam wszyscy są katolikami, wierzą w Boga, uczestniczą w mszy świętej. Jednak żaden z nich nie jest takim człowiekiem, jakimi chciałby ich widzieć Jezus. Ciągle kłamią, oszukują, krzywdzą innych. Co więcej, wyrażają się z wrogością o
  • Odpowiedz
@PMV_Norway: No jakoś nigdy nie interesowałem apokryfami. To znaczy interesowałem się i mam zamiar się za nie kiedyś zabrać, ale póki co to jeszcze nawet całego starego testamentu nie przeczytałem, także to pewnie nie tak prędko.

Ale autentyczne ewangelie czy listy przecież były spisywane w I wieku. Jedynie Biblia w obecnej formie powstała dopiero kilkaset lat po Chrystusie.

A żeby zostać ekskomunikowanym, to wcale nie trzeba czytać apokryf ( ͡
  • Odpowiedz
@PMV_Norway: A tam to też różnie można trafić. Ogólnie głównym problemem kościoła i religii jest niezrozumienie tego jak ogromny wpływ miała ofiara Jezusa dla nas - ludzi wierzących. Z reguły rzuca się pustymi hasłami w stylu "Jezus zabił grzech", ale mało kto tak na prawdę to rozumie i dla większości wierzących jest to puste hasło i dalej w kółko się potępiają, osądzają i przepraszają Boga praktycznie codziennie, nie zważając na
  • Odpowiedz