Wpis z mikrobloga

Głoś potężny z nieba woła:

Chodźcie Mirki do kościoła!

Laudetur Jesus Christus

Witam serdecznie wszystkie siostry mirabelki i braci mirków z tagu #mikromodlitwa, ale i nie tylko ( ͡° ͜ʖ ͡°) Po wielu latach cichego i pokornego przeglądania mirko i strony głównej, czas na mój mały "coming out". Związany jest on z moim zaangażowaniem w bardzo piękną (i coraz prężniej rozwijającą się) inicjatywę "pogotowia modlitewnego" jakim jest #mikromodlitwa

Bardzo gorąco dziękuję #dendrofag za pomysł na całą akcję (trochę mi wstyd, że sam na to nie wpadłem (,) ) oraz wszystkim, którzy się w nią włączyli. Jak już wiecie, zaoferowałem odprawienie mszy św. w każdą pierwszą środę miesiąca (przed nią jest nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, na którym również polecamy intencje z tejże mszy) do której dołączę jedną konkretną lub ogólną intencje z #mikromodlitwa

W miarę możliwości postaram się częściej intencje mirków i mirabelek "przemycać" do zeszytu z intencjami mszy świętych.
Zapraszam również zainteresowanych do zadawania pytań odnośnie co do pracy kapłańskiej i tematów "około - kościelnych". W miarę możliwości wolnego czasu będę na nie odpowiadał.

Wklejam zdjęcie stuły kapłańskiej (a więc symbolu kapłaństwa) z karteczką, które mam nadzieję uwiarygodni moją osobę :)

Pozdrawiam i życzę wszystkim dobrej niedzieli

Z Panem Bogiem!

#mikromodlitwa #katolicyzm #wiara #chrzescijanstwo
Pobierz
źródło: comment_hSQCXHCJB7LJSBLTMRLpeoj3BrVey45m.jpg
  • 448
@meres: ciekawe czy parafia w której pracujesz też ma problemy z ilością ministrantów. Co prawda jeden sobie jest w stanie poradzić, lecz by było "komfortowo" w czasie posługi mszalnej potrzebne jest minimum trzech, bo wtedy można spokojnie rozdzielić zadania.
Daje swojemu dziecku "bilet" na "samolot do nieba"


@meres: A to dzieci które nie wiedzą o takim bilecie, lub rodzice im nie kupili to mają przerąbane.
Od razu kocioł czy może jakaś 100 lat w czyśćcu?
@meres: dobry wieczór :) jak ksiądz się czuje jak się go powita po świecku?

interesuje mnie jak wygląda normalny dzień u księdza, tak od wstania do położenia się :-)
@meres: Ile razy dziennie jesteś kuszony przez szatana, który podsyła przed twe oblicze urodziwe niewiasty?

Dlaczego nie zostaniesz pastorem? Mógłbyś mieć rodzinę i jednocześnie oddawać się panu swemu.

Przypomnisz nam w jakich okolicznościach na duchownych został nałożony celibat? Dzięki. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@unknown_stranger: Celibat nalozony zostal przez jednego z papiezy, o ile dobrze pamietam, celem nie dziedziczenia przez potomstwo majatkow. To tak w skrocie.

@meres: interesuje mnie raczej podejscie do historii Magdy Magdaleny jako zony Jezusa.
Temat bardzo sprytnie pomijany.
@meres: zadałem Ci kilka pytam w znaleziska Ama, powtórzę je tutaj:

1. Jak oceniasz rasistowski hejtu na uchodźców obecny na wykopie, często tworzony przez Mirkow z narodowymi barwami w awatarach.
2. Wielka Polska Katolicka, hasło różnych ekstremistow. Jak je oceniasz?
3. Czy katolik może być członkiem Onr, NOP i tym podobnych nacjonalistycznych kanap.
@meres: Ja na twoim miejscu bym zrobił normalne AMA na wykopie jak widać masz Stary branie także korzystaj.
Ze swojej strony mam pytanie o czyściec. Bo jak to jest że w Biblii (na 99%) nie ma mowy o żadnym czyścu, Jezus nic z tego co ja wiem o nim nie mówił, samo to miejsce zostało "uchwalone" w 16 wieku na soborze trydeckim( https://pl.wikipedia.org/wiki/Sob%C3%B3r_trydencki ) a jest tak silnie zakorzeniony w naszej