Wpis z mikrobloga

Głoś potężny z nieba woła:

Chodźcie Mirki do kościoła!

Laudetur Jesus Christus

Witam serdecznie wszystkie siostry mirabelki i braci mirków z tagu #mikromodlitwa, ale i nie tylko ( ͡° ͜ʖ ͡°) Po wielu latach cichego i pokornego przeglądania mirko i strony głównej, czas na mój mały "coming out". Związany jest on z moim zaangażowaniem w bardzo piękną (i coraz prężniej rozwijającą się) inicjatywę "pogotowia modlitewnego" jakim jest #mikromodlitwa

Bardzo gorąco dziękuję #dendrofag za pomysł na całą akcję (trochę mi wstyd, że sam na to nie wpadłem (,) ) oraz wszystkim, którzy się w nią włączyli. Jak już wiecie, zaoferowałem odprawienie mszy św. w każdą pierwszą środę miesiąca (przed nią jest nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, na którym również polecamy intencje z tejże mszy) do której dołączę jedną konkretną lub ogólną intencje z #mikromodlitwa

W miarę możliwości postaram się częściej intencje mirków i mirabelek "przemycać" do zeszytu z intencjami mszy świętych.
Zapraszam również zainteresowanych do zadawania pytań odnośnie co do pracy kapłańskiej i tematów "około - kościelnych". W miarę możliwości wolnego czasu będę na nie odpowiadał.

Wklejam zdjęcie stuły kapłańskiej (a więc symbolu kapłaństwa) z karteczką, które mam nadzieję uwiarygodni moją osobę :)

Pozdrawiam i życzę wszystkim dobrej niedzieli

Z Panem Bogiem!

#mikromodlitwa #katolicyzm #wiara #chrzescijanstwo
Pobierz
źródło: comment_hSQCXHCJB7LJSBLTMRLpeoj3BrVey45m.jpg
  • 448
@meres: Jestem wierzącym i praktykującym katolikiem, ale mam kilka pytań i spostrzeżeń:

1. Po co nam spowiedź? Bóg jest wszechwiedzący, więc sam dobrze wie, czy żałujemy za dany grzech, czy popełniliśmy go umyślnie. Co więcej, wie, że popełnimy grzech jeszcze zanim nam to nawet przyjdzie na myśl.
2. Kult maryjny w Polsce. Ok, rozumiem. Maryja była matką Jezusa, spoko. Ale nie zapominajmy, że była też człowiekiem i tylko człowiekiem (nie jak
@meres:
1. Czy marnych zarzutkowiczów (ostatnio sporo amatorów) spotka piekło?
2. Czy pelikany, które łapią się na tanie zarzutki to osoby bez duszy?
3. Przyznasz mi rację, że całe lewactwo i homoseksualistów czeka cierpienie w piekielnych wiecznościach?
4. Imigranci - przyjmowałbyś, czy szpic na dupę i kozy pasać?

ad1, ad2 - nie chodzi tutaj o Twoj AMA ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Więcej grzechów nie pamiętam, za odpowiedzi
@meres: Bardzo ciekawe ama mam parę pytań:
1. Uprawiała kiedyś sex?
2. Jeżeli tak to kiedy po swieceniach czy przed?
3. Ile zarabiasz?
4. Parafia wiejska czy miejska?
5. Jakie masz auto?
6. Pytanie ostatnie i osobiste. Mam 25 lat, żoną tez. Nie chcemy mieć teraz dzieci może za kilka lat jak żoną znajdzie sobie pracę wybudujemy dom i trochę się ustatkujemy. Kochamy się w zabezpieczeniu(gumka) czy jest to grzech w
Po co wam ten ślub? Dla babci? Dla tradycji?

@meres: ale generalnie tak jest. Ślub bierze się dlatego, że jest taka tradycja. Poza tym Kościół ma bardzo ładny ceremoniał. W przypadku ślubu jest też 'wersja' cywilna, ale jaką masz opcję wyboru w przypadku chrztu? Nie słyszałem nigdy o cywilnym 'uroczystym nadaniu imienia'.Wielu ludzi uczestniczy i organizuje takie uroczystości właśnie dla tradycji
@Antarktis:

Nie ma obowiązku oskarżania się na spowiedzi z grzechów powszednich. Dla otrzymania ich przebaczenia wystarcza za nie szczerze żałować i poważnie starać się, by ich nie popełniać.

A ty pewnie ciągle grzeszysz i masz jeszcze zamiar ten grzech wiele razy popełnić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@meres: Przeklejam z wykopaliska, bo chyba nikt mi tam nie odpowie:

Witam.
Mając do wyboru nawrócenie człowieka na jedyną słuszną wiarę lub zapewnienie mu godniejszego życia poprzez naukę czegoś pożytecznego co by ksiądz wybrał? Zakładamy sytuację albo albo - np. ograniczony fundusz kościelny :)
Mimo że jesteś Księdzem dalej jesteś mężczyzną,"natury nie oszukasz".... Więc jak sobie radzisz żeby nie popełnić grzechu związanego z(nie wiem jak to ładnie powiedzieć( ͡° ͜ʖ ͡°)) ulżeniem sobie ?