Wpis z mikrobloga

Głoś potężny z nieba woła:

Chodźcie Mirki do kościoła!

Laudetur Jesus Christus

Witam serdecznie wszystkie siostry mirabelki i braci mirków z tagu #mikromodlitwa, ale i nie tylko ( ͡° ͜ʖ ͡°) Po wielu latach cichego i pokornego przeglądania mirko i strony głównej, czas na mój mały "coming out". Związany jest on z moim zaangażowaniem w bardzo piękną (i coraz prężniej rozwijającą się) inicjatywę "pogotowia modlitewnego" jakim jest #mikromodlitwa

Bardzo gorąco dziękuję #dendrofag za pomysł na całą akcję (trochę mi wstyd, że sam na to nie wpadłem (,) ) oraz wszystkim, którzy się w nią włączyli. Jak już wiecie, zaoferowałem odprawienie mszy św. w każdą pierwszą środę miesiąca (przed nią jest nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, na którym również polecamy intencje z tejże mszy) do której dołączę jedną konkretną lub ogólną intencje z #mikromodlitwa

W miarę możliwości postaram się częściej intencje mirków i mirabelek "przemycać" do zeszytu z intencjami mszy świętych.
Zapraszam również zainteresowanych do zadawania pytań odnośnie co do pracy kapłańskiej i tematów "około - kościelnych". W miarę możliwości wolnego czasu będę na nie odpowiadał.

Wklejam zdjęcie stuły kapłańskiej (a więc symbolu kapłaństwa) z karteczką, które mam nadzieję uwiarygodni moją osobę :)

Pozdrawiam i życzę wszystkim dobrej niedzieli

Z Panem Bogiem!

#mikromodlitwa #katolicyzm #wiara #chrzescijanstwo
Pobierz
źródło: comment_hSQCXHCJB7LJSBLTMRLpeoj3BrVey45m.jpg
  • 448
@meres: Ja mam takie pytanie, które nurtuje mnie już od dawna i wydaje mi się, że ksiądz będzie kompetentną osobą, żeby udzielić mi na nie odpowiedzi:
Czy nazwanie młodej Żydówki "loszką" jest koszerne?
@meres: jak ocenia ksiądz sprzedawanie pamiątkowych monet, czy świeczek do zapalenia (w domyśle: w intencji czegoś), tak popularne w kościołach francuskich? Jezus wyganiał kupców ze świątyni, nieprawdaż?

Jestem zagorzałą agnostyczką i zwolenniczką zmian z po Rewolucji Francuskiej, ale jak to zobaczyłam, to jednak trochę mnie to ukłuło. Czy w polskich kościołach też kupuje się świeczki, albo pamiątki?

Czy według księdza, Rewolucja Francuska przyniosła Kościołowi coś dobrego?

Czy można być wolnym będąc
@meres: Musze przyznać, że odważny "coming out", zważywszy na to jak wielu jest gimboateistów i trolli na mirko. Zresztą moje pojęcie wiary i Boga też rożni się od tego głoszonego przez KK. Chyba najbliżej mi do agnostyków. Mam nadzieje, że będziemy mieć okazje podyskutować. Pozdrawiam serdecznie i szczęść Boże.
Użyje porównania. Chrześcijanie jadą do nieba autostradą, natomiast wyznawcy innych religii, również zmierzają tam gdzie my, ale jakimiś zarośniętymi, bocznymi drogami.


@meres: Brzydkie porównanie.
Mi bardziej pasowałoby, że chrześcijanie jadą dobrze oznaczoną drogą, a wyznawcy innych religii, taką samą drogą tylko inaczej oznaczoną
nsfw

Zawiera treści NSFW

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.