Wpis z mikrobloga

Taka ciekawostka. Jak kupujecie w komputroniku przez ich stroje internetowa z odbiorem w salonie to oni traktują to jako rezerwacje. Bardzo sprytnie omijają w ten sposób prawo do zwrotu przez 14 dni które przysługuje osoba prywatnym które kupują przez internet. Ja się nadzialem niestety. Co ciekawe pan w salonie kiedy chciałem zrobić zwrot nawet nie oderwał zwrotu od monitora kiedy z nim rozmawiałem o tym. Jego słowa "takie coś to działa tersz tylko jak pan przez allegro kupuje". Nie wiem czy był tak głupi czy głupca robił ze mnie. Tak czy inaczej nie polecam tego sklepu.

#komputronik #komputery #sklepy #opinia
Wirtuoz - Taka ciekawostka. Jak kupujecie w komputroniku przez ich stroje internetowa...

źródło: comment_wU0bWNQ5zDE5LRhijE1gQGvKD73tS57l.jpg

Pobierz
  • 147
  • Odpowiedz
@Wirtuoz: Komputronik w sądzie z takim tłumaczeniem by został rozjechany przez pierwszego lepszego adwokata :)
Nie ma znaczenia w sensie prawa sposób co sobie sklep wymyślił i sposób finalizacji zakupu. Złożenie zamówienia na odległość i nei am znaczenia czy sklep to opisze jako rezerwacja. Nagina prawo.
  • Odpowiedz
@twardziel_psychopata: stara sprawa. Kupiłem aparat, po roku się zepsuł. Oczywiście stwierdzili, że to moja wina bo nie używałem sprzętu zgodnie z przeznaczeniem. No to poszedłem z tym do sądu, zapłaciłem biegłemu za opinię. Sąd przyznał mi rację. Najciekawsze było stwierdzenie biegłego, że w tym modelu była wada fabryczna. Do tego w okresie sprzedaży aparatu producent prowadził akcję serwisową, o której sklep był poinformowany :D Dlatego już nigdy nic od nich nie
  • Odpowiedz
@Wirtuoz: juz kombinujesz? Zwrot przy zakupie przez internet jest po to ze nie miałeś w ręku np. butów (na nodze) i nie wiesz czy bedą pasować. A nie po to ze zamawiasz sobie pamięć ram o jasno określonej specyfikacji.

Ktos ten towar ściąga z półki, pakuje, wiezie, pracuje w punkcie żeby ci go wydać a arcy książe był łaskaw zwrócić z rozerwanym opakowaniem "bo jednak nie".
  • Odpowiedz
  • 0
@Wirtuoz: podobna taktyke stosuje sklep net-s.pl. przykre to, ale zapewne jest to jeden z powodow dla ktorych w rankingach wyzsze oceny ma x-kom:>
  • Odpowiedz
Taka ciekawostka. Jak kupujecie w komputroniku przez ich stroje internetowa z odbiorem w salonie to oni traktują to jako rezerwacje. Bardzo sprytnie omijają w ten sposób prawo do zwrotu przez 14 dni które przysługuje osoba prywatnym które kupują przez internet.


@Wirtuoz: po pierwsze, można zapłacić z góry i wtedy nie mają prawa odmówić.
Po drugie: "które przysługuje osobom". OSOBOM #!$%@? NIE OSOBĄ!!!!!!!
Wiele zdzierżę, ale zamiana
  • Odpowiedz
  • 0
ostatnio wybrałem się na zakupy ramu do żony laptopa a ze nie chciał współpracować 5 razy jeździłem i mi wymieniali na inny, nie było problemu z oddaniem kasy,
  • Odpowiedz
@Wirtuoz: juz kombinujesz? Zwrot przy zakupie przez internet jest po to ze nie miałeś w ręku np. butów (na nodze) i nie wiesz czy bedą pasować. A nie po to ze zamawiasz sobie pamięć ram o jasno określonej specyfikacji.


@armatoramator: ale możesz kupić monitor który okaże się być badziewny w wykonaniu - albo może mieć wadliwe piksele co u niektórych producentów nie stanowi podstaw do reklamacji... Możesz kupić dysk, który
  • Odpowiedz
@Wirtuoz: skoro jako rezerwacja to rozumiem że nie palcisz całości przed odbiorem, tak? Czy może każą zapłacić całość i sobie odebrać, ale w sumie jaka to wtedy rezerwacja skoro już zaplacone.
  • Odpowiedz
@enron: a to nie czytasz opinii przed zakupem?


@armatoramator: a znajdziesz opinię na temat każdego produktu? Często jakichkolwiek opinii brak, albo np. pendrive'ów wychodzi tyle modeli że ten jeden konkrety przez nikogo nie został opisany. Do tego dochodzi problem lewych opinii, nie mówiąc już o tym że DGCC i to co dla jednego będzie "lekko go słychać" dla kogoś innego będzie "wyje jak opętany".
  • Odpowiedz