Wpis z mikrobloga

Taka ciekawostka. Jak kupujecie w komputroniku przez ich stroje internetowa z odbiorem w salonie to oni traktują to jako rezerwacje. Bardzo sprytnie omijają w ten sposób prawo do zwrotu przez 14 dni które przysługuje osoba prywatnym które kupują przez internet. Ja się nadzialem niestety. Co ciekawe pan w salonie kiedy chciałem zrobić zwrot nawet nie oderwał zwrotu od monitora kiedy z nim rozmawiałem o tym. Jego słowa "takie coś to działa tersz tylko jak pan przez allegro kupuje". Nie wiem czy był tak głupi czy głupca robił ze mnie. Tak czy inaczej nie polecam tego sklepu.

#komputronik #komputery #sklepy #opinia
Wirtuoz - Taka ciekawostka. Jak kupujecie w komputroniku przez ich stroje internetowa...

źródło: comment_wU0bWNQ5zDE5LRhijE1gQGvKD73tS57l.jpg

Pobierz
  • 147
@Wirtuoz: Dlatego napisałem, ze niektórzy robią na tym marketing. Swoją drogą zawsze wolalem kuriera do domu. Moze dlatego ze w moim mieście ten ich salon to zawsze była jakaś porażka.
@Wirtuoz: pomijam sam fakt jakości obsługi, ale moim zdaniem to uczciwe podejście. Zwróć uwagę że przepis o 14 dniach na zwrot został wprowadzony by równoważyć fakt, że przed zakupem nie masz możliwości obejrzeć przedmiotu który kupujesz, w przypadku odbioru osobistego z płatnością przy odbiorze jesteś właściwie w tej samej sytuacji, co ktoś kupujący towar nie przez internet - masz możliwość podjęcia decyzji o zakupie już po obejrzeniu towaru. Moim zdaniem zgodne
@Wirtuoz: to akurat ma pewne uzasadnienie. Idea jest taka, że zamawiając przez internet nie masz możliwości oglądnięcia towaru tak jak w sklepie stacjonarnym. Jeśli więc odbierasz w sklepie to masz możliwość zapoznania się z towarem. Inna rzecz, że powinni wyraźnie informować, że po zamówieniu i odbiorze w sklepie można oglądnąć towar i go nie odebrać bez podania przyczyny.
@Wirtuoz: A paragonik wystawiony w sklepie czy przez internet?
Prawo zakupów przez internet na chronić klienta przed zakupieniem wadliwego towaru. Na miejscu możesz go sobie dokładnie obejrzeć, więc masz 7 dni na zwykłe rozmyślenie się i przetestowanie go w domu.
Komputronik to jest najbardziej gówniany sklep z elektroniką w jakim byłem, omijam szerokim łukiem nawet jak muszę pojechać na drugi koniec miasta żeby tylko nie dać tym gnojom zarobić
@HetmanPolnyKoronny: Nie wiem, ja miałam 7 dni , właśnie w Komputroniku. Jeśli w regulaminie nie jest to sprecyzowane jakie warunki musi spełnić zwracany sprzęt, nie ma wywieszki przy kasie a kasjer nie podaje precyzyjnych warunków tylko "7 dni" to nic nie mogą.
Jeśli w regulaminie nie jest to sprecyzowane jakie warunki musi spełnić zwracany sprzęt, nie ma wywieszki przy kasie a kasjer nie podaje precyzyjnych warunków tylko "7 dni" to nic nie mogą.


@szalonenozyczki: trochę nie rozumiem co masz na myśli. Prawo w ogóle nie wymusza na nich przyjęcia zwrotu, chyba że sami go obiecają i z tej podstawy można dochodzić ewentualnych roszczeń. Czy mogą coś zrobić to już zależy od firmy czyli
@HetmanPolnyKoronny: Mam na myśli to, że 3 tygodnie temu kupowałam komputer i pracownik poinformował mnie o 7 dniowym prawie zwrotu w Komputroniku i nie mówił nic o tym, jakie są warunki zwrotu. Niestety wiem, że często trzeba dopytywać o takie rzeczy.

Ja wiem jak działa w Polsce prawo i że wszystko zależy od sprzedawcy, ja to wszystko wiem. Pracowałam kiedyś w pewnej firmie przy zwrorach i reklamacjach i często pojawiały się