Wpis z mikrobloga

Taka ciekawostka. Jak kupujecie w komputroniku przez ich stroje internetowa z odbiorem w salonie to oni traktują to jako rezerwacje. Bardzo sprytnie omijają w ten sposób prawo do zwrotu przez 14 dni które przysługuje osoba prywatnym które kupują przez internet. Ja się nadzialem niestety. Co ciekawe pan w salonie kiedy chciałem zrobić zwrot nawet nie oderwał zwrotu od monitora kiedy z nim rozmawiałem o tym. Jego słowa "takie coś to działa tersz tylko jak pan przez allegro kupuje". Nie wiem czy był tak głupi czy głupca robił ze mnie. Tak czy inaczej nie polecam tego sklepu.

#komputronik #komputery #sklepy #opinia
Wirtuoz - Taka ciekawostka. Jak kupujecie w komputroniku przez ich stroje internetowa...

źródło: comment_wU0bWNQ5zDE5LRhijE1gQGvKD73tS57l.jpg

Pobierz
  • 147
@Wirtuoz: mnie to nie dziwi. 14 dni jest po to, jakbyś czegoś nie dostrzegł w opisie, zdjęcie nie pokazywałoby czegoś itp. Kupując na odległość nie masz pewności co do rzeczywistego wyglądu/funkcji towaru. Odbierając w sklepie masz szansę wszystko obejrzeć, tak jakbyś kupował właśnie w... sklepie.
@Wirtuoz: Polecam x-kom. Byłem ostatnio kupować u nich RAM, 2 kolejne kości które mi dali, nie chciały działać w moim komputerze, dopiero 3cia z kolei zadziałała. Przyjęli bezproblemow zwroty i kolejne zamiany. Co więcej, kupowałem u nich na miejscu, w sklepie.

Znajomy przez pomyłkę zamówił zły monitor do komputera, zorientował się dopiero w domu, po wypakowaniu. Kolejnego dnia odniósł i wymienił - też bezproblemowo. x-kom ftw!
do zwrotu przez 14 dni

Przez 10.
Zauważyłem, że wszyscy tak robią, bo "widział pan co kupuje i po wyjściu ze sklepu nie przyjmujemy zwrotu" Tylko, że ustawa mówi, o zawarciu umowy poza lokalem sprzedającego. A klikając "kup" w domu i robiąc przelew zawierasz umowę na odległość. Możesz śmiało ich #!$%@?ć równo z ziemią.
@Wirtuoz:
@Wirtuoz: Zgłoś do UOKiK tą praktykę, jako naruszającą zbiorowe interesy konsumentów. Może to co robią jest zgodne z przepisami, ale niewątpliwie może wprowadzać klienta w błąd i naruszać dobre obyczaje.
Ale zgodnie z prawem - kupujesz w placówce sprzedawcy - więc nie jest to sprzedaż na odległość moim zdaniem,...


@graf_zero: Jeśli od razu zapłacił przez neta np kartą to dokonał zakupu przez internet. Wtedy moment odebrania towaru już nie jest sprzedażą w sklepie bo odebrał towar kupiony wcześniej.