Wpis z mikrobloga

  • 197
Mirki, chodzę do 1kl. #techbaza #informatyka i po tym czasie nauki stwiedziłem że mam w klasie osoby które z niewiadomych powodów są tutaj mimo że nie mają praktycznie nic z informatyką wspólnego. Pewna ameba nawet nie wie że się pc z kurzu czyści. Co gorsza nie ukrywa się z tym i chwali że pierwszy raz wyczyściło. Jądro systemowe kojarzy się im tylko z jednym, a ich ulubiona czynność na zajęciach to sprawdzanie fejsbukóf i granie w popularne sieciówki. I nie jest to złe normalne osoby też to robią, ale to co zaraz dopiszę przebije wszystko. Stoję na przystanku obok takiego osobnika. I słyszę rozmowę z podobnym tyle że młodszym. Namawiał go do tej szkoły, cytując: "My tylko gramy albo kompy składamy". Przecież gdy przejdziemy do #programowanie to ów osobnik zapamięta tylko typ danych string bo będzie mu się tylko z dupą kojarzył.( ͡° ͜ʖ ͡°) #boldupy
  • 174
pokaż mi technikum które nie jest tak #!$%@?


@R4vPL: zsł w krakowie, poszedlem tam bedac kompletnym #!$%@? zerem z matmy, nie wiedzialem co to programowanie, nigdy sie z tym wczesniej nie spotkalem, skonczylem szkole w tym roku. teraz mam dobrze platna prace i duzo umiem z programowania - kwestia bardzo dobrego nauczyciela ktory potrafil nauczyc i 'zajawic' do tego nawet najslabszych - matematyka to samo, dlatego nie oceniajcie wszystkich technikow po
@DaaJay: w tym roku skończyłem takie technikum, przez moją klasę sporo osób się przewinęło zwłaszcza ze dwa razy była łączona z innymi. Dokładnie tak samo u mnie było, żeby było śmiesznej to parę osób się tylko zniechęcilo do nauki. Przez to ze tyle osób miało taki stosunek to i nauczyciele się nie przykladali zeszyt czegoś nauczyć. Ostatecznie na 31 osobowa klasę egzamin zaliczyło tylko 6 osób ( ͡° ʖ̯
Ja pierdziele. Niektóre wykopki mogłyby się wysilić i przeczytać co napisałem wcześniej. Jak się chce wejść do dyskusji to się czyta co było wcześniej, a nie pisze się to na co odpowiedziałem wyżej.
U mnie w pierwszej klasie był spory odsiew, w drugiej z 30 osób pozostało 23, w trzeciej 20. A w czwartej zazwyczaj zostaje 10.


@ButtHurtAlert: Łohoho patrzcie jaki to ja zajebisty, pewnie jeszcze mature zdaje 1 osoba. Pkt 1, skoro takie przesiewy, to chyba na 4 roku ktoś zostaje z roku wyżej, czyli i tak jest was tyle samo. Pkt 2 nie istotna uczelnia/szkoła, a to ile dajesz z siebie, programowania
Po technikum znasz podstawy programowania i parę innych rzeczy, które bardzo pomagają na studiach. Coś co dla osób z liceum jest czarną magią dla Ciebie będzie oczywistością.


@MichaelT128: No chyba nie, jeśli ktoś się tym interesuje to co za różnica czy chodzi do technikum czy liceum? Cały program z technikum z zakresu programowania można ogarnąć w góra miesiąc, już widzę tą czarną magie. :)
programowanie w technikum informatycznym?

Ha

ha

ha

Żeby to jakkolwiek wyglądało musiałbyś trafić naprawdę dobrego nauczyciela.


@frogi16: Ja miałem bardzo dobry program z infy w technikum. Prawie półtora roku na polibudzie przespałem później.
Na zaliczenie w tech oddałem grę napisaną w 3D na bibliotekach OpenGL.

@ruszka:

Ty myslisz, ze na infe sie idzie, zeby sie nauczyc informatyki, albo, ze sie dowiesz czegos przydatnego przez 4 lata?

Jak się stara i
Trochę nie rozumiem ludzi, mówiących, że w szkołach średnich nie ma programowania. Ja w liceum ogólnokształcącym miałem przez 3 lata programowanie (co prawda w Pascalu, ale trochę się nauczyłem podstaw, sortowania itp) przeplatane czasami Accessem z odrobiną SQL.
@ortofosforan: bullshit, chodziłem do technikum elektronicznego i programowaliśmy w Pascalu (lata temu, żeby nie było), a mój nauczyciel był jednym z najbardziej kumatych ludzi ever
Na zaliczenie w tech oddałem grę napisaną w 3D na bibliotekach OpenGL.


@loczyn: W technikum grubo. Ja oddałem jakiś program w konsoli, a na pwr program w konsoli z obsługą bazy danych zapisaną w .txt
W technikum grubo. Ja oddałem jakiś program w konsoli, a na pwr program w konsoli z obsługą bazy danych zapisaną w .txt


@Lysyn: Lel xD
Ja w techbazie robiłem swój menadżer zadań, przeglądarkę internetową bazującą na bazie IE, program do obsługi sklepów i hurtowni ze wspólna bazą MySql, kalkulatory, gry i tym podobne cuda :)