Wpis z mikrobloga

  • 197
Mirki, chodzę do 1kl. #techbaza #informatyka i po tym czasie nauki stwiedziłem że mam w klasie osoby które z niewiadomych powodów są tutaj mimo że nie mają praktycznie nic z informatyką wspólnego. Pewna ameba nawet nie wie że się pc z kurzu czyści. Co gorsza nie ukrywa się z tym i chwali że pierwszy raz wyczyściło. Jądro systemowe kojarzy się im tylko z jednym, a ich ulubiona czynność na zajęciach to sprawdzanie fejsbukóf i granie w popularne sieciówki. I nie jest to złe normalne osoby też to robią, ale to co zaraz dopiszę przebije wszystko. Stoję na przystanku obok takiego osobnika. I słyszę rozmowę z podobnym tyle że młodszym. Namawiał go do tej szkoły, cytując: "My tylko gramy albo kompy składamy". Przecież gdy przejdziemy do #programowanie to ów osobnik zapamięta tylko typ danych string bo będzie mu się tylko z dupą kojarzył.( ͡° ͜ʖ ͡°) #boldupy
  • 174
@DaaJay: To Ci coś powiem. Jak pójdziesz na studia, to będzie to samo.
To, że Ty umiesz już coś obecnie, to tylko dobrze dla Ciebie. Inni mają czas - jeszcze rozkwitną, zobaczysz (chociaż pewnie nie w technikum, a dopiero w czasie studiów).

Z mojego technikum w IT siedzi obecnie może 6-7 osób.

@morsik widziałem, że dałeś plusa - pewnie się tak samo z nami czułeś jak OP XD
PS: Nie ma
@DaaJay: To normalne w techbazie. U mnie było to samo. W rezultacie na studia związane z informatyką poszły chyba 4 osoby z 35. Reszta pracuje jako wioskowi mechanicy, obsługa multikina itp. Myślałam że to tak tylko w małych miastach jest, ale u mojego niebieskiego to samo. Najważniejsze to nie próbować na siłę być jak oni i nie przejmować się ewentualną zazdrością i szyderze z ich strony tylko robić swoje. Potem to
@DaaJay: kończyłem techbaze 5 lat temu. Retoryka była podobna. Wtedy im sie wydawało, że jak umieją zainstalować GG i zmienić tapetę grażynom, to już są informatykami. Jeden w ogóle nie widział wcześniej komputera. Chłop na zajęciach kazał włożyć dyskietki do kompa i cośtam na nie zapisać (1 klasa, jakieś durne tabelki w excelu czy coś). Świeżak akurat grzebał w plecaku i nie widział jak inni wkładają te dyskietki. Rozgląda się po
@DaaJay: Znam twój ból cumplu, też jestem w 1 TI. Ogólnie klasa 30 osób, podzielona na dwie grupy. Pierwsza ma przepotężnie #!$%@? na to co się dzieje na lekcji, a druga czyli moja troche mniej, bo jednak w grupie jest z czterech ogarów. Na przedmioty poza zawodowe też mają #!$%@?, no bo to hehe pierwsza klasa jakoś zdam, ale już niektórzy mają zagrożenia powystawiane. Najlepsza była lasia(wierzy w Boga, zaznaczę to,
@DaaJay: musisz miec bardzo smutne zycie skoro tak piszesz:)
pozatym jakims cudem edukacja jeszcze nie zabila w tobie bakcyla do kodzenia,

pamietaj ze malo kto przyjmie do normalnej roboty 18latka w połowie technikum. ja na twoim miejscu bym kozystasl z zycia jak inni ludzie [chyba ze jestes #!$%@? brzydki jak typowy informatyk i grasz tylko w minecrafta xD]. czyli pierwsze imprezy i inne dziadostwa bo za 6lat dowiesz sie ze jedyne
@Precypitat: Nie sądzę. Nie znam poziomu autora tego wpisu, ale.. jeżeli nie jest on na poziomie hello world i chłopak ma do tego smykałkę, to nie sądzę aby byli lepsi od niego jeżeli do tej pory (16 lat?) w głowie groszek mają - jeśli chodzi o informatykę. Jeżeli miałoby coś z nich być to już dawno by to wyszło - no chyba że nagle odkryją swoją ukrytą pasje