Wpis z mikrobloga

  • 197
Mirki, chodzę do 1kl. #techbaza #informatyka i po tym czasie nauki stwiedziłem że mam w klasie osoby które z niewiadomych powodów są tutaj mimo że nie mają praktycznie nic z informatyką wspólnego. Pewna ameba nawet nie wie że się pc z kurzu czyści. Co gorsza nie ukrywa się z tym i chwali że pierwszy raz wyczyściło. Jądro systemowe kojarzy się im tylko z jednym, a ich ulubiona czynność na zajęciach to sprawdzanie fejsbukóf i granie w popularne sieciówki. I nie jest to złe normalne osoby też to robią, ale to co zaraz dopiszę przebije wszystko. Stoję na przystanku obok takiego osobnika. I słyszę rozmowę z podobnym tyle że młodszym. Namawiał go do tej szkoły, cytując: "My tylko gramy albo kompy składamy". Przecież gdy przejdziemy do #programowanie to ów osobnik zapamięta tylko typ danych string bo będzie mu się tylko z dupą kojarzył.( ͡° ͜ʖ ͡°) #boldupy
  • 174
Ludzie, ale macie ból dupy. Jak czytam niektóre komentarze "wielkich znawców". Technikum to technikum, masz po nim jakiś tam papier, czyli wykształcenie, a po liceum masz jedno wielkie gówno! Można po technikum iść na studia, ale można iść do roboty, a nuż Ci się przyda wlasnie ten papierek. Spotkałem się z wieloma opiniami od osób, którzy mowili, że to właśnie dzięki temu że byli w technikum to potem na studiach informatycznych pierwszy
@DaaJay: w sumie nie wiem czemu tak cię cisną :D

ja w technikum miałem ogarniętych gości, którzy teraz pracują jako programiści za grubą kasę i w ofertach pracy mogą przebierać jak w talii kart

no i fakt że pierwszy rok był chyba z pascalem :D ale od assemblera zabawa się skończyła i nie było łatwo :P
@JanuszKrzywonos: w zasadzie że studiami jest tak samo jak z technikum - jeśli sam nie masz motywacji i chęci do nauki programowania to choćby nie wiem co - i tak lata które tam przekoczujesz będą latami zmarnowanymi. znam osoby które po technikum informatycznym maja większą wiedzę z programowania (i to nie jakieś nerdy, lecz po prostu ludzie z głową na karku) niż niektórzy którzy kończyli że mną inżynierkę...
@DaaJay: nie zrazaj sie tymi glabami, rob swoje, programuj w wolnym czasie i jak najszybciej zapisz sie do jakiegos junior .netu czy innego kola na uniwersytecie na ktore moga chodzic ludzie z sredniejbazy zeby cos cie motywowalo.
powodzenia, ja zmarnowalem ~3 lata techbazy bo nietrudno bylo byc lepszym od tej masy glabow+przepisywanie na programowaniu co mnie do niego skutecznie zniechecilo. pamietaj, ogien i do przodu
Po pierwsze: Dzięki wszystkim za miłe słowa. :)
@jedzbudynie: No dobrze może moje umiejętności są dosyć przeciętne ale skoro chcesz: Programuję w C++(oczywiści jeszcze się uczę, ale obiektowość opanowałem), uczę się aktualnie C# na kółku w szkole, znam jeszcze trochę API do minecrafta(Forge, kiedyś mody robiłem, czyli Java jak ktoś nie wie)( ͡° ͜ʖ ͡°), oprócz tego no wiadomo te podstawowe rzeczy z działania systemu operacyjnego, procesora(ALU,
@Janie: "normalne" jako standardowe, przeciętne to jest to jego. Musiałby trafić do dobrego. I nie dobrego jako że "czołowa szkoła", "długoletnie tradycje" itd., bo takie zwykle są najgorsze.