Wpis z mikrobloga

  • 197
Mirki, chodzę do 1kl. #techbaza #informatyka i po tym czasie nauki stwiedziłem że mam w klasie osoby które z niewiadomych powodów są tutaj mimo że nie mają praktycznie nic z informatyką wspólnego. Pewna ameba nawet nie wie że się pc z kurzu czyści. Co gorsza nie ukrywa się z tym i chwali że pierwszy raz wyczyściło. Jądro systemowe kojarzy się im tylko z jednym, a ich ulubiona czynność na zajęciach to sprawdzanie fejsbukóf i granie w popularne sieciówki. I nie jest to złe normalne osoby też to robią, ale to co zaraz dopiszę przebije wszystko. Stoję na przystanku obok takiego osobnika. I słyszę rozmowę z podobnym tyle że młodszym. Namawiał go do tej szkoły, cytując: "My tylko gramy albo kompy składamy". Przecież gdy przejdziemy do #programowanie to ów osobnik zapamięta tylko typ danych string bo będzie mu się tylko z dupą kojarzył.( ͡° ͜ʖ ͡°) #boldupy
  • 174
@moreover: @DaaJay: potwierdzam, że technikum to strata czasu jeśli chodzi o studia. Nic mi po tym techniku, a do matur żeby mieć dobre wyniki musiałem sporo nadrobić, praktycznie cały program sam także elo. Gdybym znowu miał wybierać to poszedłbym do liceum zamiast technikum
@DaaJay: wyluzuj, u mnie w klasie na początku było 34 osoby i tez tylko kilka ogarnialo temat a teraz cześć pokonczyla studia, część nie ale większość pracuje w IT. 1kl technikum to jeszcze nie 'ten' wiek. Po ile macie lat? 16? Jeszcze jest czas zeby się ogarnąć. Do tego dochodzi fakt ze pierwsze dwa lata są trochę jak w LO, dopiero 3/4 klasa zaczynają się normalne przedmioty zawodowe
@moreover: Przyznaj że masz ból dupy bo nie dość ze poszedłeś do gównianego technikum, to jeszcze bumelowałeś i teraz nie możesz znaleźć pracy przez co wyżywasz się na anonimowych użytkownikach internetu ( ͡ ͜ʖ ͡)
@DaaJay: Jezeli nie chcesz zmarnowac 4 lat, to przenies sie do jakiegos lepszego liceum na mat inf. Cala druga klasa to programowanie (C++ i bazy danych) i dodatkowo uzyskujesz solidne przygotowanie do matury. Papierek z jakiegos podrzednego technikum nic Ci nie da :) 3 LO here, mat fiz inf w jednym z lepszych LO w Warszawie, uwazam, ze dobrze wybralem. Generalnie tu jest tak, ze nauczyciele maja jakis ustalony poziom i
@Rilekt: Można kupić dostęp do internetu i się samemu uczyć, ale to by wymagało wkładu własnego trochę, a dużo ludzi żyje w przekonaniu, że pójdą do szkoły i się za niego nauczą. Tym bardziej w kontekście informatyki gdzie wszystko tak pędzi do przodu, że nauczyciele nie nadążają tego wszystkiego ogarnąć (albo po prostu są słabi, bo takie wywijasy też są).