Wpis z mikrobloga

  • 197
Mirki, chodzę do 1kl. #techbaza #informatyka i po tym czasie nauki stwiedziłem że mam w klasie osoby które z niewiadomych powodów są tutaj mimo że nie mają praktycznie nic z informatyką wspólnego. Pewna ameba nawet nie wie że się pc z kurzu czyści. Co gorsza nie ukrywa się z tym i chwali że pierwszy raz wyczyściło. Jądro systemowe kojarzy się im tylko z jednym, a ich ulubiona czynność na zajęciach to sprawdzanie fejsbukóf i granie w popularne sieciówki. I nie jest to złe normalne osoby też to robią, ale to co zaraz dopiszę przebije wszystko. Stoję na przystanku obok takiego osobnika. I słyszę rozmowę z podobnym tyle że młodszym. Namawiał go do tej szkoły, cytując: "My tylko gramy albo kompy składamy". Przecież gdy przejdziemy do #programowanie to ów osobnik zapamięta tylko typ danych string bo będzie mu się tylko z dupą kojarzył.( ͡° ͜ʖ ͡°) #boldupy
  • 174
@DaaJay: U mnie dokładnie to samo. Maturalna 4 kl. informatycznej #techbaza here. Właściwie tylko ja i trzy inne osoby robimy na lekcji to co trzeba, a potem gramy, a cała reszta napieprza albo w #cs16 albo w #thebindingofisaac zamiast wykonywać zadania. A jeśli chodzi o zajęcia z systemów operacyjnych, to z działu o Linuksie to właściwie tylko ja ogarniałem (w końcu sam go używam), a cała reszta wybrzydzała ten system (