Wpis z mikrobloga

@MSKappa: @lucku: @enron: @etimeel: a jak już przy wdzięcznym temacie #zmianaczasu jesteśmy, to ja bardzo, BARDZO chciałbym się dowiedzieć czego innego. Dwa razy do roku temat ten jest dyskutowany bardzo mocno, dwa razy do roku się okazuje, że kosztuje nas to jakieś straszliwe pieniądze, że 90% osób nie chce zmian czasu, po czym konsekwentnie zmiany czasu zostają i są stosowane dalej, bo jakoby przynosi to oszczędności. Proszę, ja
@Boski_Szymon: oj to wpisz w gógla hasło "zmiana czasu dyskusja", ":zmiana czasu forum" i tym podobne, otwórz dowolną dyskusję i poczytaj. Jeśli nie wystarczy, otwórz kolejnych pięć. A jeśli wartość 90% podana przeze mnie tak bardzo Cię boli, weź kartkę, długopis i sobie zaznaczaj każdą wypowiedź przeciwko zmianie czasu i każdą za zmianą czasu, Na koniec policz jedno i drugie.
Przeciwko zmianie czasu wypowiadają się już całkiem licznie naukowcy różnych branży
@Jarek_P: Ludzie w internecie kłócą się o wszystko. Wpisz sobie dowolną frazę, a wyjdzie Ci, że każda kwestia na forach internetowych budzi wielkie kontrowersje. To nie jest żaden wyznacznik tego, że całe społeczeństwo tak myśli. A Ty podajesz liczbę 90% na podstawie "copółrocznych gównoburz". Super-miarodajny sposób na poznanie opinii ludzi. I mam gdzieś zmianę czasu, ale wkurza mnie, że ktoś ot tak sobie, jest przekonany, że jakieś zjawisko społeczne występuje, podaje
@Boski_Szymon: ale w tym sęk, że ta kwestia budzi kwestie wyjątkowo zgodne w swej treści. Jeśli ciężko wręcz znaleźć głosy przeciwne, to chyba coś w tym jest, nawet w tak wg ciebie niemiarodajnej metodzie badawczej, prawda? czepiasz się samego faktu, że podałem zmyśloną wartość "90%", ale sam nie usiłujesz tego w żaden sposób podważyć, wykazać, że jest dalekie od prawdy, naczelny argument, który wysuwasz brzmi "wkurza mnie". Ok,wkurza Cię, zatem zastąpmy
@MSKappa: Zmiana czasu jest dobra, u mnie bez zmiany o 9 byloby w grudniu ciemno, tak to przynajmniej kolo 8 zacznie byc troche jasniej.


@miki4ever: i co to zmienia? Rano człowiek siedzi w domu/w pracy, to po południu światło jest ważniejsze żeby choć trochę dnia złapać...
@Jarek_P: Nie będzie okej, bo nie masz żadnego dowodu na to co mówisz. A nie usiłuję podważyć, że to co mówisz jest dalekie od prawdy, bo to na wygłaszającym stwierdzenie leży obowiązek udowodnienia, że to co mówi jest prawdą. Bardzo mi przykro, ale argument "na forach internetowych ludzie są zgodni" jest słaby, bo gdyby te fora były w jakikolwiek sposób miarodajne, to Korwin byłby królem Polski i nikt nie korzystałby z
@enron: To wstawaj wczesniej:) Dla mnie jest to spora roznica, czy jem sniadanie z rodzina w ciemnosciach, czy jak jest jasno. Zreszta juz teraz w lato o 22 jest jeszcze jasno, to po przesunieciu byloby juz za pozno.
@enron: To wstawaj wczesniej:)


Wstaję wcześniej, jak na złość reszta świata nie ma na to ochoty :P

Dla mnie jest to spora roznica, czy jem sniadanie z rodzina w ciemnosciach, czy jak jest jasno.


Włącz światło w kuchni, to pomaga :)

Zreszta juz teraz w lato o 22 jest jeszcze jasno, to po przesunieciu byloby juz za pozno.


@miki4ever: latem jest tak jak trzeba. To zimą powinno się przestawić godzinę
To zimą powinno się przestawić godzinę do przodu w stosunku do letniego

To wtedy o 10 rano mialbym ciemno, przegiecie.


@miki4ever: i dlatego najlepszy jest kompromis - zostawić czas letni, latem będzie fajnie a zimą będzie lepiej niż jest :)