Wpis z mikrobloga

@Boski_Szymon: podałem Ci dowód na tacy. To nie było "znajdź se góglem", to były gotowe hasła do wpisania w google i zobaczenia samemu, ile jest dyskusji na ten temat w internecie, zasadniczo zgodnych co do meritum, że zmiana czasu jest psu na budę nikomu nie potrzebna.
Koniecznie chcesz konkretów? Proszę bardzo, tu jest sondaż RMF24. Czy wynik 86% respondentów będących przeciw możemy uznać jako całkiem przystający do moich zmyślonych 90%?

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-zmiana-czasu-czy-to-ma-sens-zaglosuj,nId,1909563
@Jarek_P: Wiesz co to jest sondaż? Wiesz jak się go przeprowadza? Jakie są metody badań? Chyba nie, skoro tę głupiutką ankietę na RMF24 nazywasz sondażem. Tak jak mówię - zmiana czasu jest mi obojętna - ale nieobojętne jest mi rzucanie na prawo i lewo jakimiś danymi bez pokrycia i święte przekonanie o tym, że skoro gdzieś jest kilka podobnych wpisów na jakimś forum czy nawet kilku w internecie, a na wykopie
@Boski_Szymon: i znów czepiasz się słówek... Tak, masz rację, to nie sondaż, tylko ankieta. Niemniej w tejże ankiecie "około 90% osób" wypowiedziało się przeciwko zmianom czasu. Czy chcesz wzorem pewnego arcybiskupa przekonywać mnie, że to zbyt ważna kwestia, by ufać opinii przypadkowego społeczeństwa odwiedzającego stronę RMFu?
@Jarek_P: Masz rację. 90% osób w ankiecie na stronie RMF opowiedziało się za zmianą czasu z zimowego na letni. Zmieniamy! Nie czepiam się słówek. Ankieta to ankieta, sondaż to sondaż - dwie różne sprawy. Tak samo jak opinia użytkowników jakiegoś forum (nawet zgodna) i opinia społeczeństwa - to też dwie różne sprawy.
Po czym wracam z pracy o 16, zanim się ogarnę i zjem to już ciemno. Super pomysł.


@fredperry: Kończę pracę o 18ej, więc w ogóle jest wypas.
Czas zimowy to jest jakiś chory relikt przeszłości, gdy się wstawało o 5:00 rano aby o 6:00 już przybić kartę na zakładzie.
dwa razy do roku się okazuje, że kosztuje nas to jakieś straszliwe pieniądze


@Jarek_P: Sądzę, że obecnie w dobie wszechobecnej komputeryzacji wymagałoby to aktualizacji oprogramowania wielu wbudowanych zegarów w urządzenia obsługujących przeróżne systemy i maszyny, które samodzielnie dostosowują się do zmiany czasu. Strzelam, że jeśli byłby z tego tytułu jakieś oszczędności to nie są one w stanie zrekompensować kosztów i zachodu (hehe), jakie pochłonęłaby zmiana.
@XpedobearX: większość tych ważnych urządzeń (a i pewnie z połowa domowych) i tak korzysta z serwerów NTP, w pozostałych zablokowanie zmian czasu to kwestia paru kliknięć myszą tam, gdzie taki user ustawia czas ręcznie. Poza tym byłaby to zmiana dokonana raz.
@Jarek_P: Jasne, ale nie każde urządzenie jest podpięte do sieci, nie każde obsługuje się myszką i ma tyle opcji dla użytkownika, nie wiadomo jakie byłby z tego zyski i czy serio warto zachodu. To tak tylko strzelam, na świecie w końcu jest tego od cholery :)