Wpis z mikrobloga

@MSKappa: Dokładnie, po #!$%@? mi rano jasno jak idę do pracy? Mogę iść po ciemku, różnicy mi to nie robi. Po czym wracam z pracy o 16, zanim się ogarnę i zjem to już ciemno. Super pomysł.
  • Odpowiedz
@MSKappa: @fredperry: Nie chciałbym was martwić, ale czas zimowy to jest czas domyślny (czyli słońce w zenicie o 12) a czas letni jest czasem sztucznym, więc zniesienie zmiany czasu spowoduje że cały rok będzie się wcześniej robiło ciemno.

  • Odpowiedz
#!$%@? zmiano czasu. Wolę mieć mrok o 6 i zachód słońca o 17 niż #!$%@? słońcem od 6 i noc o 15


@MSKappa: popieram, niech żyje czas letni! Czas zimowy jest gówniany, kradnie popołudniową godzinę jasności - a rano ta godzina i tak nic nie daje...
  • Odpowiedz
@MSKappa: @fredperry: Nie chciałbym was martwić, ale czas zimowy to jest czas domyślny (czyli słońce w zenicie o 12) a czas letni jest czasem sztucznym, więc zniesienie zmiany czasu spowoduje że cały rok będzie się wcześniej robiło ciemno.


@etimeel: kwestia umowy - wystarczy to olać. Co z tego że letni nie jest naturalny, skoro jest po prostu lepszy?
  • Odpowiedz
@enron: @Qwertylion: tylko zwracam uwagę na to, że nie wystarczy zwykłe olanie zmieniania czasu. Czytaliście mój spojler?

Ponadto mam wielu znajomych którzy o tym nie wiedzieli, włącznie ze mną, że nie jest to czas naturalny, bo czas letni jest tak miły, że ludzie od razu przyjmują że jest to naturalny czas - nie przeszkadza im to, że o 12 słońce nie jest jeszcze w zenicie. Dlatego warto wiedzieć!
  • Odpowiedz
@enron: @Qwertylion: tylko zwracam uwagę na to, że nie wystarczy zwykłe olanie zmieniania czasu. Czytaliście mój spojler?


Kiedy wystarczy. Przez pół roku krzywda się nikomu nie dzieje, przez drugie też by się nie działa :) Spoiler czytałem, nic nie zmienia :)

Ponadto mam wielu znajomych którzy o tym nie wiedzieli, włącznie ze mną, bo czas letni jest tak miły, że ludzie od razu przyjmują że jest to naturalny czas -
  • Odpowiedz