Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem z #francuskamotoryzacja, a konkretnie z #citroen #c5 mk1. Może nie tyle problem, co dziwne zachowanie. Wyciągnąłem wczoraj fabryczne radio i wsadziłem Pioneera X560BT. Nie trzymał pamięci, więc zamieniłem kabelki czerwony z żółtym i jest prawie wszystko ok. Poza tym, że radio przestaje działać około minuty po wyłączeniu zapłonu, a włącza już po otwarciu drzwi - pilotem, a jak nie był zamknięty, to klamką. To normalne, czy zaczynają się jakieś problemy z legendarną francuską elektroniką?
Otaguję jeszcze #mechanikasamochodowa #elektromechanika #samochody i #motoryzacja
  • 9
@rolfik_r1: objawy jakbyś podłączył radio do funkcji car leaving home. Czyli po otwarciu auta zapala się oświetlenie wewnętrzne i ew. halogeny z przodu a po zamknięciu halogeny palą się jeszcze jakiś czas oby oświetlić drogę do domu.
Tylko jakoś dziwnie to jest. Instalacja do radia ori tak?
@WiewiurPL: tak, seryjnie są kostki ISO, które wchodzą do przejściówki, która dostałem razem z radiem. W sumie nie sprawdzałem, czy synchronizuje sie to z oświetleniem wnętrza. Jedyne co zamieniłem, to kabelki czerwony z żółtym, bo jak było oryginalnie to po każdym wyłączeniu, radio gubilo ustawienia
@rolfik_r1: a poszukałeś stałego plusa czy na pałę przepiąłeś? Rozbierz to i znajdź miernikiem stały plus, tak będzie najlepiej. A co do samego przypadku - moja c5 II mam tyle opcji konfiguracji w lexii (w tym nawet dostosowanie ograniczeń do krajów arabskich ( ͡° ͜ʖ ͡°) ), że nie zdziwiłbym się, gdyby to była faktycznie jakaś konfigurowalna funkcja.