Wpis z mikrobloga

@TheSjz3: populizm. Szkoda że takie programy są od wielu lat tylko potomkowie tych Polaków nie chcą przyjeżdżać. Są bardziej związani z obecnym miejscem zamieszkania niż z jakimś krajem w Europie. Poza tym nie znają języka, nie mają wykształcenia. Jak mieliby sobie poradzić na obecnym rynku pracy w Polsce? Czy może mielibyśmy ich utrzymywać całe życie na socjalu?
@Jade: Glupis. Znasz jakiegs polaka z Kazachstanu albo z Bialorusi? Bo ja znam. Maja karte Polaka, mowia po polsku i bardzo by chcieli wrocic do swojej ojczyzny. Do teraz nie moga.
@Jade: Podejrzewam że gdyby nie było tu problemów z pracą, gdyby nie było socjalu dla degeneratów (najlepiej jakby w ogóle go nie było) , podatek dochodowy byłby zlikwidowany, albo chociaż mocno obniżony to byliby gotowi porzucić to co tam mają i przyjechaliby tutaj. Myślę że Braunowi nie chodziło o ściąganie ich na siłę, a stworzenie w naszym kraju takich warunków by sami chcieli przyjechać.
@Jade: Bo nie moga. Podczas podrozy do KZH poznalem kilku, ale skupie sie na Bialorusi. Co 2 lata odwiedzam tam tesciowa mojego kolegi. Skromni, starsi ludzie. On Bialrusin, pije mocno. Ona prosta, ale oczytana babka, ktora pochodzi z (sic!) Sosnowca. Nie ma opcji na staly pobyt w kraju. Karta Polaka jest. Ba! Jej corka wyszla za maz za mojego kolege z klasy , a ona moze ich odwiedzac raz na rok.
@bigger: ja zna to mam koleżankę Białorusinkę, zna język polski, jest z Mińska. Studiuje w Polsce. Da się? Da się.

Nie ma opcji na staly pobyt w kraju.


dlaczego nie ma szans na pobyt stały? Jakiś argument poza "bo nie"?

obywatelstwa tez nie.


przeczytaj ustawę o obywatelstwie polskim i których warunków nie spełnia? Bo musi któregoś nie spełniać jeżeli nie ma szans na obywatelstwo.
@SirPsychoSexy: @Mesmeryzowany: Po pierwsze kwestia otrzymania, po drugie kwestia otrzymania wizy do Polski. To sa koszty i formalnosci, ktore przekraczaja mozliwosci typowego , biednego Bialorusina. Maz owej Pani nie byl jeszcze w Polsce. Ona calkiem teoretycznie moze zostac na lewusa w Polsce, ale wie, ze system odpowiednio odegra sie na mezu. Tu jej sie skonczy wiza i deportuja predzej czy pozniej. O braku mozliwosci podjecia legalnej pracy nie wspomne. W
@Jade: Przeczytaj komentarz nizej. Ludzie studiujacy w Polsce to nie to samo co Polacy chcacy do niej powrocic.

Moje wycieczki na Bialorus zaczely sie wlasnie od tego,ze poznalem Tatiane - dziewczyne mojego kumpla z liceum. Mielismy juz zaplanowany wyjazd motocylowy do Rosji i na powrocie dostalismy zaproszenie do jej rodzinnego domu.

I owa Tatiana gdyby nie wyszla za maz za mojego kolege to by musiala po studiach nasz kraj opuscic. Z
@bigger: ale ty wiesz że z Kartą Polaka wiza jest bez opłat?

Osoba, która ma Kartę Polaka:

- może bez opłat otrzymać wizę pobytową długoterminową uprawniającą do wielokrotnego przekraczania granicy Rzeczypospolitej Polskiej;

- może podejmować na terenie Rzeczypospolitej Polskiej legalną pracę bez konieczności posiadania zezwolenia na pracę;

- może prowadzić w Polsce działalność gospodarczą na takich samych zasadach jak obywatele polscy;

- może w Polsce korzystać z bezpłatnego systemu oświaty;

-
@SirPsychoSexy: :D Jestem na ziemi. Polityka socjalna jest robiona pod obcokrajowców, Ukraińcy mają pierwszeństwo przy przyznawaniu stypendium, z racji pochodzenia. Szwagier pracuje z Czeczeńcami którzy ochoczo opowiadają o tym że dostają spory socjal, pracują oczywiście na czarno, bo szkoda im tych pieniędzy od nas. Mam zaszczyt mieszkać na osiedlu o wątpliwej reputacji i za sąsiadów mam wielu degeneratów, pijusy z gromadą dzieci. Mieszkania dostali za darmo, teraz są strasznie zadłużone, bo
@Jade: Szczerze? Ryra mnie co Ci sie wydaje. Rzucasz jakimis haslami, ale z pradopodobienstwem graniczacym z pewnoscia nie spotkales zadnego z wysiedlonych czy Polakow mieszkajacych gdziekolwiek poza EU. Poczytaj sobie o repatryjacji. Pierszy z brzegu link:

http://naszdziennik.pl/mysl/19046,dlaczego-polska-nas-nie-chce.html

Co do Bialorusi to zobacz... Jesli bylbys Polakiem mieszkajacym na Bialorusi , traiflbys tu na studia. Ozenil sie z Polka. Masz juz polski paszport. Zarabialibyscie sporo powyzej sredniej krajowej. Twoja Mama chce wrocic do