Wpis z mikrobloga

@Canaretto: ale to Włosi mają rację - jak wyciągać łapska po kasę to wschód Europy pierwszy. A jak Europa ma problemy to mają w dupie. Wschód powinien się zebrać i powiedzieć to co wielu ludzi myśli na ten temat, wskazać humanitarne metody rozwiązania problemu (np. australijska) i wesprzeć jakoś Włochów w wywalaniu imigrantów z powrotem do dżungli/na pustynię.
@Spaceman_: jest różnica między strachem i nacjonalizmem słabego państwa, a zimnych wyrachowaniem dużych państw, takich jak Niemcy (znacznie bardziej restrykcyjna polityka w stosunku do mniejszości polskiej) czy Czesi (ekonomiczny szowinizm który wyszedł bardzo przy okazji afery solnej). (Nie wspominając o Ukraincach, którzy mają pretensje do wszystkich).

Do Litwinów mam duży szacunek i cierpliwość, tak jak do Białorusinów, to są nasi naturalni sojusznicy.

EDIT: przypominam że LechKacz dogadywał się z nimi bez
@zgnily: Nie wiem ile razy musiałbym wspomnieć o Polakach na Litwie żeby ktoś się do nich odniósł. Olewał to jak ich traktowano tak jak olewa PO. Przyjdzie znowu PiS i nic się nie zmieni w tej materii. Niestety
@PatologiiZew: Czegokolwiek byśmy nie zrobili, ciężko będzie narzucić swoje zdanie Litwie. Wręcz przeciwnie, moim zdaniem taki mamy klimat, że oficjalne protesty przyniosą odwrotny skutek. Jednak jeśli będziemy mieli dobre stosunki gospodarcze to sytuacja może się uelastycznić (patrz Niemcy-Polska).
@rudy2007:

ale to Włosi mają rację - jak wyciągać łapska po kasę to wschód Europy pierwszy. A jak Europa ma problemy to mają w dupie. Wschód powinien się zebrać i powiedzieć to co wielu ludzi myśli na ten temat, wskazać humanitarne metody rozwiązania problemu (np. australijska) i wesprzeć jakoś Włochów w wywalaniu imigrantów z powrotem do dżungli/na pustynię.


No stary, to Włosi są jacyś upośledzeni, że mamy im wskazać palcem działające
@mars83: Co ty #!$%@? za glupoty? Wlochy nie bawia sie w dobrych, to do nich dostaje sie 80% nielegalnych imigrantow bo czlowiek jak to czlowiek zawsze obejdzie przeszkody w jakis sposob. A jak juz postawia tu swoja noge to nie mozna ich wyrzucic ot tak, konsekwencje utraty suwerennosci panstw. Powinnismy sie dokladac do zwalczania imigrantow bo koszty male wzgledem tego jakie poniesiemy pozniej.

A Litwe to najchetniej bym z UE #!$%@?.
@rentonB: No to czemu ich nie odeślą? Ty czy ja, w przypadku jakbyśmy nie mieli wizy do jakiegoś kraju to bilet powrotny już masz załatwiony na wejściu. Włosi jakoś ich nie odsyłają... Mają gest, że ich gdzieś tam trzymają i to już działa przeciwko nim bo reszta też się zlatuje
@Canaretto: i ile to gównopaństewko w postaci Litwy musiałoby przyjąć imigrantów przy swoich niespełna 3 milionach? 300? Po kasę to łapę pierwsza wystawia, ale niech się nie zdziwi jak Włoch kiedyś dostanie jakąś wyższą posadę w UE i sobie przypomni o tym jej wielkim zaoraniu (o ile w ogóle to fejk nie jest xD)
Nie wiem ile razy musiałbym wspomnieć o Polakach na Litwie żeby ktoś się do nich odniósł. Olewał to jak ich traktowano tak jak olewa PO. Przyjdzie znowu PiS i nic się nie zmieni w tej materii.


@PatologiiZew:

Zapewne Ruch Narodowy wypowiedziami w stylu "Litwini to głupi i zakompleksiony naród" (Marian Kowalski) od razu poprawiłby sytuacje Polaków na Litwie.
@szurszur: wniosek o zmianę zapisu/ustawy/czegokolwiek. Proszę Cię, tysiące urzędasów siedzą na dupie i nie da się tego zrobić? Ale jeśli wszyscy przedstawiciele "wyrażą zaniepokojenie" to już będzie się dało? Na wniosek jednego lobby mięczak staje się rybą, a na wniosek ogólnowspólnotowego dobra arab nie może zostać obłożony cłem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@szurszur: ale czy uchodźcy to nie są ludzie z rejonów ogarniętych wojną, ogólnie szczególne okoliczności, a nie losowi emigranci? To raz. Dwa, niech zgadnę - USA nie podpisało tej konwencji? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Gdyby chcieli to by zmienili, więc po co w ogóle dyskutować? Mają rozwiązanie na talerzu, nie mają jaj, by je wdrożyć, tyle. Akurat ktoś się przejmie, jeśli UE wystąpi z tej umowy, już