Wpis z mikrobloga

Dlaczego ludzie mówią że w Polsce jest ciężko o znalezienie dobrze płatnej pracy? Mam 19 lat jestem w drugiej klasie technikum budowlanego i w ciągu 20 min znalazłem pracę na budowie za 12 zł za godzinę. Pracuje sobie po 11 godzin w tym godzinna przerwa płatna. Nie jest jakoś mega ciężko. Do tego praca na fajnych obiektach, Warsaw Spire, wieżowiec Prime. W górnych pięter fajnie się ogląda Warszafkę. Polecam, wystarczy tylko chcieć. Dodam tylko że jestem osobą w brygadzie która ma najmniejszą stawkę :P #niepopularnaopinia #praca #wystarczychciec
  • 146
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

i tylko dlatego ta praca jest dobra, a on pisał, ze w kraju nie ma problemu i jest high life. nie widzisz różnicy?


@SScherzo: Skoro 19 latek bez doświadczenia łapie bez problemu taką pracę, to Ci starsi i z doświadczeniem zarabiają więcej.

Zgodzę się, że Warszawa nie jest reprezentatywna, ale prawda jest taka, że w Wwie z pracą nie ma problemu. U mnie w firmie za prostą robote płacę 12zł
  • Odpowiedz
Praca 11 godzin dziennie. Czyli w sumie to jesteś bliżej niewolnictwa niż życia.


@rskk: Najlepiej zarabiający ludzie na świecie są zatem niewolnikami :/
  • Odpowiedz
@SScherzo: Nie znam nikogo w moim wieku, kto pracuje na umowie o pracę. Miesiąc temu odrzuciłem UoP na rzecz zlecenia, bo chciałem więcej pieniążków na rękę. Wiara w jakąkolwiek emeryturę i oddawanie na ten cel ogromnej cześci swojej pensji jest niedorzeczna. Ale poza tym, to się z Tobą zgadzam.
  • Odpowiedz
@grzbig: powiedzmy że autko mam, zegarka ani biżuteri nie noszę ... w sumie ja się spełniam w pracy, i mam więcej czasu niż miałem prowadząc własną działalność, fakt są miesiące gdzie mam 200 godzin ale też bez problemu mogę sobie tydzień czy 2 urlopu wziąć jak nie ma zap..... @gleorn: to był taki przykład .... może niefortunny ale ubaw mamy przedni jak osoba przychodzi do swojego brygadzisty czy
  • Odpowiedz