Wpis z mikrobloga

Dlaczego ludzie mówią że w Polsce jest ciężko o znalezienie dobrze płatnej pracy? Mam 19 lat jestem w drugiej klasie technikum budowlanego i w ciągu 20 min znalazłem pracę na budowie za 12 zł za godzinę. Pracuje sobie po 11 godzin w tym godzinna przerwa płatna. Nie jest jakoś mega ciężko. Do tego praca na fajnych obiektach, Warsaw Spire, wieżowiec Prime. W górnych pięter fajnie się ogląda Warszafkę. Polecam, wystarczy tylko chcieć. Dodam tylko że jestem osobą w brygadzie która ma najmniejszą stawkę :P #niepopularnaopinia #praca #wystarczychciec
  • 146
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ale sie gowno burza wywiązała. Chłopak znalazł prace? Znalazł. Jest zadowolony? Jest. Czyje to życie?


@humantezczlowiek:

Burza nie wywiązała się dlatego, ze znalazł pracę, tylko dlatego, ze patrzy tylko ze swojego punktu widzenia. Myśli, ze jak znalazł pracę w warszawie (jeden z najniższych wskaźników bezrobocia w Polsce), na czarno, w budowlance w sezonie letnim to od razu w Polsce łatwo o prace...Śmieszne, trochę szczerszej perspektywy by się przydało, bo nie
  • Odpowiedz
  • 1
@maxprojekt: bo większość po liceum jest zbyt dumna na pracę fizyczną i czeka na skończenie studiów bo po studiach to dają pracę za 3,5k netto od ręki
  • Odpowiedz
@Variv: @humantezczlowiek:
takie burze wywiązują się zawsze kiedy jakiś pajac któremu (czasem nawet po znajomości) udało się dorwać stawkę niemieckiej sprzątaczki pracującej na 1/2 etatu poucza ludzi tonem takim jakby doszedł od zera do partnera zarządzającego w firmie z Fortune 500.
  • Odpowiedz
@maxprojekt: trochę prychłem, a trochę Ci współczuje jeśli uważasz, że z-----------e po 11-12h na budowie za dwunastkę na godzinę to dla Ciebie wielkie piniondze.

I nie mówi to ktoś kto "żyje" za pieniądze mamusi i się cieszy bo jest "darmowy" hajs. Ale skoro uważasz, że wynagrodzenie jest adekwatne do wykonanej pracy to ok
  • Odpowiedz
@maxprojekt: aha czyli 2600 to dobrze płatna praca? Jak jesteś w technikum to może tak, ale żyj za to po skończeniu szkoły. Wynajmij mieszkanie, kup samochód, nalej do baku, oplac rachunki, nie wspominając o posiadaniu rodziny...
  • Odpowiedz
@smaichel: jeśli żona nie pracuje, to faktycznie może być ciężko. zakładając jednak rodzinę 2+1 z miesięcznym dochodem netto w wysokości 4 tys. zł, życie nie powinno stanowić problemu. chyba, że koniecznością są 2 tygodnie na kanarach latem i tydzień w alpach zimą.
  • Odpowiedz
@maxprojekt: Praca 11 godzin dziennie. Czyli w sumie to jesteś bliżej niewolnictwa niż życia. Nie masz kompletnie czasu dla siebie. Do tego pewnie na czarno więc brak ubezpieczenia. Dyskutowałbym czy to takie fajne.
  • Odpowiedz
gdybyś pracował 8 godzin dziennie, to zarobiłbyś 1900. serio uważasz, że to dobra praca? wynajmij za to mieszkanie i się utrzymaj, raczej na pokój Cię będzie co najwyżej stać.


@SScherzo: Ale on jest 19 latkiem bez żadnych umiejętności, nie specjalistą z 20 letnim stażem.
  • Odpowiedz