Wpis z mikrobloga

Dlaczego ludzie mówią że w Polsce jest ciężko o znalezienie dobrze płatnej pracy? Mam 19 lat jestem w drugiej klasie technikum budowlanego i w ciągu 20 min znalazłem pracę na budowie za 12 zł za godzinę. Pracuje sobie po 11 godzin w tym godzinna przerwa płatna. Nie jest jakoś mega ciężko. Do tego praca na fajnych obiektach, Warsaw Spire, wieżowiec Prime. W górnych pięter fajnie się ogląda Warszafkę. Polecam, wystarczy tylko chcieć. Dodam tylko że jestem osobą w brygadzie która ma najmniejszą stawkę :P #niepopularnaopinia #praca #wystarczychciec
  • 146
  • Odpowiedz
jestem w drugiej klasie technikum budowlanego

znalazłem pracę na budowie za 12 zł za godzinę


@maxprojekt: no nic dziwnego skoro w budowlance są pustki bo większość (nawet i gównospecy) ludzi z tego sektora wyjeżdża do Niemiec, Anglii, Norwegii.
  • Odpowiedz
@Sancho_Pansa: Zależy w czym się specjalizujesz.
@jaywalker: No i w sumie to bardzo dobrze że wyjechali, mam pracę.
@leworwel: Ja nie wiem co tam jest do ogarnięcia. Przynieś rurę, podaj klucz itd. Pracuje jako pomocnik. A z czasem wszystkiego się człowiek uczy.
@elemenTH: Ciekawe czy myślenie ludzi co do wykształcenia i umiejętności się kiedyś ustabilizuje.
  • Odpowiedz
@maxprojekt: naprawdę za przynieś podaj pozamiataj masz 12 zł? Jak ja szukałem to na takich stanowiskach było max 8. Poza tym jak odpisałem na ogłoszenie 20 minut po jego opublikowaniu to już było nieaktualne
  • Odpowiedz
@leworwel: No poważnie Ci mówię. Nie będę dokładnie mówił w jakiej firmie pracuję, ale zajmujemy się wentylacją, klimatyzacją, ogrzewaniem i hydrauliką.

@Retrospekcja: Hmm no może i tak ale pomyśl gdzie bez doświadczenia i żadnego "wykształcenia" dostaniesz więcej na start. Wg zastanówmy się gdzie po niektórych kierunkach studiów znajdziesz pracę za takie pieniądze. Pracuje że mną koleś który ma 20 zł za godzinę (wiem bo byłem akurat przy nim jak się
  • Odpowiedz
@maxprojekt: zatem podsumujmy. młody chłopak, któremu nie chciało się uczyć i przebimbał kilka lat życia, łapie robotę na budowie za 12 zł (netto/brutto? jaka umowa?) obwieszcza, że w tym kraju nie jest źle.
no autorytet.
  • Odpowiedz
@maxprojekt: W branży nieruchomości w której pracowałam ludzie który mogli być tylko po maturze lub "gównokierunkach" wyciągali po kilka-kilkanaście tysięcy miesięcznie, 7 to był dramat w gorszych miesiącach. Ogólnie to zarabiasz mniej więcej tyle ile pracownik Biedronki w Piasecznie, sam oceń czy ich praca jest łatwiejsza czy trudniejsza od Twojej. W korporacjach jako typowy specjalista od niczego dostajesz też od 2-3 na start a noo..praca nie jest wymagająca. Zresztą jako że
  • Odpowiedz
@Retrospekcja: Poza tym, widzisz. Ja teraz gdy mieszkam z rodzicami zbieram sobie doświadczenie za 12 zł za godzinę, odciążając ich z utrzymywania mnie w jakimś stopniu i tworząc sobie możliwości zarabiania dużo więcej w dość młodym wieku. Więcej umiesz = więcej zarabiasz.. Za 3-4 lata będę zarabiał więcej i pozwoli mi to na pełne utrzymywanie się samemu.

@leworwel: Pracuje od 7 do 18, 5 dni w tygodniu od początku tego
  • Odpowiedz
@maxprojekt: 11 godzin dziennie to dobra praca? spędzasz połowę doby w pracy, dolicz do tego dojazd. gdybyś pracował 8 godzin dziennie, to zarobiłbyś 1900. serio uważasz, że to dobra praca? wynajmij za to mieszkanie i się utrzymaj, raczej na pokój Cię będzie co najwyżej stać. taka praca jest dobra TYLKO wtedy, kiedy utrzymują Cię rodzice i nie musisz płacić za mieszkanie. a skoro bez umowy, to powodzenia z odkładaniem na emeryturę
  • Odpowiedz
@maxprojekt: jeszcze lepiej, praca na budowie 11h/dzień - 1h/12 zł - bez umowy. wybacz, ale to zdecydowanie nie jest jakiekolwiek osiągnięcie. zaryzykowałbym, że jest to efekt zmarnowania kilku lat życia na unikaniu szkoły.
  • Odpowiedz