Wpis z mikrobloga

Dlaczego ludzie mówią że w Polsce jest ciężko o znalezienie dobrze płatnej pracy? Mam 19 lat jestem w drugiej klasie technikum budowlanego i w ciągu 20 min znalazłem pracę na budowie za 12 zł za godzinę. Pracuje sobie po 11 godzin w tym godzinna przerwa płatna. Nie jest jakoś mega ciężko. Do tego praca na fajnych obiektach, Warsaw Spire, wieżowiec Prime. W górnych pięter fajnie się ogląda Warszafkę. Polecam, wystarczy tylko chcieć. Dodam tylko że jestem osobą w brygadzie która ma najmniejszą stawkę :P #niepopularnaopinia #praca #wystarczychciec
  • 146
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@maxprojekt: pol roku kumpel szukal pracy jako spawacz. Po znajomosci jedna firma zatrudnila. Dostaje okolo 10 zl na h, za dojazdy 300 zl na msc placi sam, a juz od roku tam pracuje.

A szkoly nie koncz, po co ci? ....
  • Odpowiedz
@maxprojekt: ale sie gowno burza wywiązała. Chłopak znalazł prace? Znalazł. Jest zadowolony? Jest. Czyje to życie? Jego. Wniosek - jeśli jest szczęśliwy, to wszystko gra i tylko mu gratulować. Także gratulacje cumplu i szybkiej podwyżki! :)
  • Odpowiedz
@maxprojekt: Czyli podsumowując pracujesz na czarno za 12 złotych za godzinę. Czyli gdybyś był zatrudniony legalnie na cały etat to zarabiałbys ~1580 złotych brutto. Czyli prawie 200 zł mniej niż pensja minimalna. No faktycznie zajebiscie.
  • Odpowiedz
@maxprojekt: szkoła ma otwierać umysł, naprowadzać, nie zaś podawać wszystko na tacy. tyczy się to nie tylko umiejętności potrzebnych do pracy, ale też i życia. musisz zmienić postrzeganie edukacji jako takiej.
  • Odpowiedz
@fixie: Wkuwanie na pamieć rzeczy których nigdzie się nie używa jest dla Ciebie metodą otwierania umysłu? Nie wiem gdzie kończyłeś szkołę zazdroszczę że nie chodziłem z Tobą do klasy.
  • Odpowiedz
@maxprojekt: zamiast wkuwać, lepiej postarać się zrozumieć i pojąć. choć tu też sporą rolę odgrywają nauczyciele. faktem jednak jest, że czasem wkuć trzeba i nie ma innej drogi. choćby przy nauce języków. dokończ szkołę, bo kiedyś będziesz sobie pluć w brodę, że nie zrobiłeś matury.
  • Odpowiedz
@maxprojekt: Typie z 3 lata temu w wakacje, w UK jako pomocnik na budowie ~10 funtów/1h na czysto. Praca po 8-10 h. Przypominam, że to praca wakacyjna i bez weekendów, to po miesiącu masz minimum 1600 funtów. I teraz magiczne pytanie - na co możesz sobie pozwolić mając taką minimalną kasę w UK, a co mając za Twoją kasę w Polsce. Nie mówię o przeliczeniu tej kasy na PLN i
  • Odpowiedz
  • 1
@fixie: Zgadzam się z Tobą- bimbał sobie w szkole, w wieku 19 lat musi kiblować jeszcze 2 w technikum, a mimo to cieszy się, że robi na budowach za 12 zł. Albo optymista, albo jakiś seba, który ogarnął się, że przesrał rok życia i załapał się do roboty. No szczyt ambicji, ale tacy ludzie też są potrzebni- wszakże wykopowi informatycy też muszą w jakichś budynkach siedzieć, co nie?
  • Odpowiedz