Wpis z mikrobloga

Dlaczego ludzie mówią że w Polsce jest ciężko o znalezienie dobrze płatnej pracy? Mam 19 lat jestem w drugiej klasie technikum budowlanego i w ciągu 20 min znalazłem pracę na budowie za 12 zł za godzinę. Pracuje sobie po 11 godzin w tym godzinna przerwa płatna. Nie jest jakoś mega ciężko. Do tego praca na fajnych obiektach, Warsaw Spire, wieżowiec Prime. W górnych pięter fajnie się ogląda Warszafkę. Polecam, wystarczy tylko chcieć. Dodam tylko że jestem osobą w brygadzie która ma najmniejszą stawkę :P #niepopularnaopinia #praca #wystarczychciec
  • 146
  • Odpowiedz
@Retrospekcja: Dokładnie wiem ile zarabia pracownik biedronki poza warszawą (większe stawki) i na pewno nie jest to 12 zł na godzinę do łapy, nie mówiąc już o mieście. Cieszę się że masz znajomych którzy zarabiają dużo i że Ty jak się domyślam zarabiasz dużo. Poradziłaś sobie w życiu.. Ale napisałem to do ludzi którzy płaczą że nie ma pracy w tym kraju. Co do Warszawy i reszty miast i miasteczek
  • Odpowiedz
@maxprojekt: ale tu nie o to chodzi. chodzi o to, że na czarno dostać pracę to mniejszy problem. większy jest taki, kiedy chcesz wziąć kredyt na mieszkanie, mieć ubezpieczenie zdrowotne i inne składki ZUSowe. na czarno tego Ci nikt nie da. możesz się ubezpieczyć prywatnie, ale kredytu nie da Ci nikt. zobacz sobie, ile byś dostał za tę pracę z umową o pracę. odejmij 20-30% swojej pensji. na tym polega
  • Odpowiedz
@SScherzo: okej rozumiem. Chyba źle napisałem o co mi chodziło z tym że ludzie sądzą że nie ma pracy. Ja pracuje sobie teraz na czarno gdzie umowa nie jest mi potrzebna do niczego łapiąc doświadczenie co pozwoli mi później na (prawdziwie) dobrze płatną pracę na umowę czy posiadanie własnej firmy.
  • Odpowiedz
@maxprojekt: Rozliczałam PIT pracownicy Biedronki w tym roku i dostawała do ręki ponad 1800zł czyli ponad 11zł/h, a pracowała tam 2 miesiące - Piaseczno, pod Warszawą.

A co do tego co pisałeś wyżej, nie neguje tego ze poszedłeś do pracy, nawet jakbyś pracował w KFC za jakieś grosze, to zawsze lepsze niż nie robienie nic, tym bardziej że zdobywasz doświadczenia i jak piszesz za kilka lat będziesz zarabiał jeszcze więcej,
  • Odpowiedz
@su1ik: Zarabiam 3 euro na godzinę w kraju w którym chleb kosztuje 60 centów. Tak jestem zadowolony.
@Retrospekcja: Mam w rodzinie kogoś kto pracuje w biedronce i bez premii dostajesz 1600 zł miesięcznie do łapy.
@SScherzo: Scharakteryzuj mi swoją nie gównianą pracę i podaj przykłady.
  • Odpowiedz
@maxprojekt: ja nie pracuję, bo studiuję. szukam natomiast pracy od paru tygodni i o pracę legalną na takim poziomie zarobków jest ciężko. ponadto, wybacz, ale nie każdy marzy o pracy na kasie w Biedronce :) nie jest to oczywiście wstyd, ale ja osobiście nie chcę całe życie przekładać warzyw na taśmie za 1600 do łapy. praca na dobrym poziomie to taka, która pozwoli Ci się utrzymać bez problemu i usamodzielnić
  • Odpowiedz
@maxprojekt: niestety to strona ze śmiesznymi obrazkami ... tutaj sami wypokowi informatycy ( czasem 7 letni ;) ) Moja firma też pracuje na spire( aktualnie kończymy i tylko kilka osób już zostało), oraz w kilku innych miejscach w warszawie, gdańsku i innych miastach, my dajemy na start od 12 zł i zapewniamy noclegi dla przyjezdnych .... pracujemy też po 10 h z 2 godzinami przerwy .. jest to typowa praca
  • Odpowiedz
@maxprojekt: jedzenie w Polsce jest tanie to fakt, ale z taka pensja to za duzo nie odlozysz. sprzet elektroniczny, samochod, mieszkanie niby podstawowe dobra, a jednak beda dla CIebie nieosiagalne. nie wiem czy masz jakies profile w tej szkole, rob cos w kierunku elektryka. checi do pracy widze, ze masz szkoda zebys je zmarnowal. kumpel po technikum elektr najpierw na budowie robil jako elektryk ale tam max to mogl majstrem
  • Odpowiedz