Wpis z mikrobloga

@rzet: Akurat przy tych dwóch jest to dość zagmatwane. PyQt w wersji darmowej jest na licencji GPL, czyli jak napiszesz program to nie możesz go sprzedawać i musisz udostępnić jego źródła razem z programem. Natomiast PySide jest na LGPL i program można sprzedawać, tam pod jakimś warunkiem dynamicznego linkowania bibliotek i wzmiance, że użyłeś PySide przy tworzeniu projektu.
Przynajmniej ja to tak zrozumiałem, może być troszkę inaczej :)
@rzet: W takim razie możesz wybrać obydwie biblioteki. W takim wypadku chyba nawet nie udostępniasz kodu, a to nie wymaga żadnej licencji. Bo kod jest udostępniany na zasadach licencji GPL/LGPL, a jak nie ma udostępniania, nie jest potrzebna licencja.
Licencje dla mnie są strasznie zagmatwanym tematem i nie wiem jak zrozumieć paru rzeczy, więc moje zdanie nie jest jakieś bardzo wiążące :)
@jedrus7: Można sprzedawać soft na licencji GPL. Możesz mi zapłacić za napisanie "hello world" na licencji GPL, dostaniesz binarkę oraz kod (wymóg GPL) - co z tym dalej zrobisz jest Twoją sprawą.

Jeśli to "hello world" udostępnisz np. jako usługę w sieci, za której wykorzystanie będziesz pobierał opłatę od użytkowników - nie ma problemu. Oni nie kupują oprogramowania, tylko usługę.