Wpis z mikrobloga

Bry wieczór. Sprawa się ma #webdev. Wiem, że pytanie które zaraz zadam jest bardzo emocjonujące i zakrawa o temat tabu, ale #mirkouczymirkobawimirkonigdycieniezdradzi i mam nadzieję, że ktoś pomoże.
W tym roku skończyłem #techbaza. Do tej pory freelancer, parę prejektów komercyjnych, całe życie w Notepadzie++. Niedawno namierzyła mnie rekruterka z pewnej firmy z Poznania i rzuciła propozycję pracy. Spełniam wymagania, fajna oferta, a do tego mają eventy integracyjne. Minus taki, że praca zdalna, ale za to łatwiej mi będzie pogodzić pracę z niestacjonarną #studbaza. CV gotowe, mogę aplikować. Tyle, że babeczka prócz CV oczekuje też moich wymagań finansowych ( ͡° ʖ̯ ͡°) Czuję się mocny w tym co robię, po praktykach zrobiłem w firmie z branży bardzo dobre wrażenie, znam swoją wartość, ale pierwsza praca, sekcja doświadczenie w CV świeci pustkami (marny staż i praktyki), nie bardzo znam realia, ile mogę na początek wymagać, a nie chcę wyjść na studencika psującego rynek pracą za darmo. Szczegółów nie znam jeszcze, ale w wymaganiach mieli PHPa, relacyjne bazy danych, technologie JS/Ajax, oczywiście HTML, jakiś framework i systemy kontroli wersji. Nic szczególnego. Pomóżcie, od ilu cebulionów zacząć negocjacje?

#pracujzwykopem #webmastering #programowanie #pierwszapraca
  • 11
  • Odpowiedz
@chybaDapi: Masz na koncie projekty komercyjne? Ile wtedy zarabiałeś? Jaka forma współpracy z firmą wchodzi w grę?

Upewnij się, że kwota netto w ich rozumieniu znaczy to samo co u Ciebie - pamiętaj o PIT, ZUS itd.
  • Odpowiedz
@kapelusz: w CV freelancer nie brzmi chwytliwie.
@co_to_sie_stanelo: Projekty komercyjne są w portfolio, średnio brałem połowę tego, co profesjonalne firmy. W szczegóły nie wchodziłem jeszcze, bo bez CV możemy sobie gadać. Napisali o pracy na pełny etat.

@czolnowski: na rękę?

Kurcze, teraz jak tak czytam, to to nie koniecznie musi być praca zdalna, bo to wywnioskowałem z tego co mają na stronie, a rekruterka nic o tym nie wspomina.
  • Odpowiedz
@chybaDapi: jeśli nie chcesz ich wystraszyć, to 3.5k na rękę może być dobrym początkiem, ale po miesiącu czy dwóch musisz uważnie obserwować czy nie powinno być to przynajmniej o połowę więcej :-)
  • Odpowiedz
@chybaDapi: wiesz, ciężko powiedzieć co to za firma i jakiego masz skilla - być może na rozmowie byś sprzedał się i za 10k. Jako że to śmieszna pani z HR, która tylko przekaże informację dalej, możesz odpaść na etapie "kto jest tańszy". Nie przejmuj się tym, tylko szukaj dalej. Jeśli jednak tak się nie stanie - będziesz miał 1k marginesu do negocjacji, skoro chciałeś 2.5k :p

BTW, wpisuj wszystkie projekty komercyjne
  • Odpowiedz