Wpis z mikrobloga

Jak pies pomaga osobie chorej na zespół aspargera. Trzeba dodać że pies czuje atak wcześniej i sygnalizuje to choremu (ten ma czas na podjęcie działań, telefon do lekarza/znajomego, umieszczenie siebie w komfortowym otoczeniu. Pies stara się też przerwać działania samokrzywdzące, podtrzymuje równowagę, umieszcza swoje ciało na przeciwko potencjalnie niebezpiecznych przedmiotów aby ochronić chorego. No i przede wszystkim ogromne psychologiczne wsparcie.

Film jest prywatny, autorstwa chorej osoby.

#pies #psy #asperger #psy>koty #choroby #ciekawostki #smiesznypiesek
voroshmitov - Jak pies pomaga osobie chorej na zespół aspargera. Trzeba dodać że pies...
  • 49
@InsaneMaiden: śmiało mogę napisać, że są na równi. mój kot kiedy źle się czuje nie zostawia mnie samej, łazi za mną, łasi się. kiedyś moja mama zasłabła o czym nie miałam pojęcia, usłyszałam jak kot zaczął dosłownie wyć, szalał jak opętany - drugi zaś siedział przy niej. zwierzęta wyczuwają ataki, potrafią pomóc na tyle ile im natura pozwala. oczywiście psy się wszechstronne, ale nie każda rasa jest w stanie pomóc oraz
@triff_: @InsaneMaiden: również moge śmiało napisać, jestem chora na serce jak jest ze mną gorzej koty nie opuszczają mnie na krok i śpią całą noc ze mną, gdzie na co dzeń praktycznie cały czas biegają gdzieś na dworze. Idiotyczne jest dla mnie porównanie, że kot czy pies jest lepszy każdy woli coś innego a po obu gatunkach znajdują sie mądre i głupsze zwierzęta
.porównywanie kotów oraz psów to debilizm.


@triff_: ja tylko napisałam, że psy > koty absolutnie nie porównywałam ich w żaden sposób :-) mam do czynienia zarówno z kotami jak i psami i dla mnie nawet nie ma skali porównawczej jeśli chodzi o te zwierzęta :-)