Wpis z mikrobloga

@don_baltazar: To na co jeszcze czekasz. Ściągaj jakieś środowisko typu ADT (Eclipse), ucz się javy, bibliotek do javy z których możesz składać apki. Ew. C++ jak chcesz rzeźbić bardziej optymalnie (Android NDK=C++ w Androidzie). Samo nie przyjdzie. Zacznij od czegokolwiek, nie rób wielkich planów bo będziesz tracił czas na szukanie idealnego tutoriala zamiast chłonąć wiedzę., a każdy ma inny sposób jej przyswajania. Dla jednych lepsze są tutory video dla innych książki
Zacząć w końcu programować, idziesz na studia informatyczne bez dorobku w programowaniu? tożto strata czasu, bo się okaże, że w ogóle Cię to nie interesuje...
@don_baltazar: Tak jak pisze @dinokoder - Zacznij coś pisać, jak w #studbaza ogarniasz temat (a jak nie to nie trzymaj etatu, bo potem będzie tylko gorzej), to znajdź sobie coś, co możesz zautomatyzować i staraj się to robić, pisząc program. Nie musisz pchać się od razu w GUI, zacznij od prostych programów commandline. Mój pierwszy "program" niezwiązany z ćwiczeniami na studiach to był eksporter do logów serwera z plików .txt- prosty
@tellet: @don_baltazar:dokładnie. Jak ja zaczynałem, to były jeszcze czasy ZX Spectruma i przepisywania listingów z czasopisma Bajtek (choć swoją drogą ZX nie przekonał mnie do programowania...) U mnie na poważnie zaczęło się dziać w okresie szkolnym, gdy był już PC (386) i potrzeba było coś zrobić, a nie wiedziało się jak i głupio było liczyć coś ręcznie. Albo jak kuzynka poprosiła o pomoc w Pascalu (a ja wtedy wiedziałem, że